• 25 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מהומה בעצרת הימין החדש בב''ש; בנט: ''שקד תוציא את בג''צ מצה''ל''

''בנגב יש יותר נשואים פוליגמיים מאשר בערב הסעודית, נישאים עם פלסטינים, התוצאה - בעיות ביטחוניות וחברתיות'', אמרה שקד. כשבאי העצרת רצו לשאול שאלות - קמה מהומה. צפו בתיעוד

מהומה בעצרת הימין החדש (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

היום, ראשון, נערכה עצרת בחירות של מפלגת הימין החדש  באולמי הינומה בבאר שבע. באולם גדוש משתתפים נשאו דברים יו"ר המפלגה ח"כ נפתלי בנט, שהוא שר החינוך, שרת המשפטים איילת שקד, ח''כ שולי מועלם והרכש החדש שתמונות וכיתובים באולם הציגו אותה כ''שרת הנגב'', אלונה ברקת.

שרת המשפטים איילת שקד גרפה את תשואות הקהל, כשדיברה נגד בג''צ, שלדעתה משתק את המדינה ונגד נישואי הבדואים עם נשים פלסטיניות, לטענתה.

וידאו: הנאומים - והמהומה (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


בהתייחסו למצב הביטחוני אמר בנט: "המטרה של אויבנו הוא לשבור את רוחנו. האסטרטגיה שלהם היא להתיש .אנחנו לא נישבר אף פעם לא מרקטה ולא מקסאם שום דבר לא ישבור את הרוח של העם היהודי ועם ישראל ועל כן צריך להכות אותם ולהכות אותם כל הזמן". עוד הוסיף ודיבר על פערי ההשכלה והתנאים בין ילדים ממרכז הארץ לפריפרייה. על שרת המשפטים אמר שהיא שינתה אחרי 40 שנה את מה שבג"צ קבע :בג''צ שיתק את המדינה ואיילת שינתה את זה''.

שרת המשפטים שקד אמרה: "בג"צ לא צריך לנהל את המדינה עוד ארבע שנים ואנחנו נשנה את המדינה. יש בדרום יותר נישואים פוליגמים מערב הסעודית ישנם הרבה שמתחתנים עם תושבים מהרשות הפלשתינאית והתוצאה בעיות גדולות חברתיות וביטחוניות''. לקול תשואות רמות של הקהל דיברה אלונה ברקת על הקיפוח והאפלייה בין הדרום למרכז הארץ בכל התחומים לקהל הדרומי  פירטה אחת לאחת את תוכנית "הדרום החדש" שלה .כאשר המיקוד :"דין הדרום כדין תל אביב" לדבריה  תנאי הכניסה לממשלה  -יש טילים יש פיצויים''. מתן הטבות מס קו עימות של אלפי שקלים בשנה לתושבי באר שבע אשקלון ואשדוד הנמצאים בטווח 40 קילומטר מהרצועה. נילחם שנתב"ג 2 יוקם בנבטים. נזרז את הקמת בית החולים החדש בבאר שבע''. 

אלונה ברקת, מציגה את תוכניתה לדרום (צילום: יח''צ)
​​​​​​​

אלונה ברקת, מס' 3 ברשימה, אמרה: ''"הגעתי לפוליטיקה בדיוק מאותה סיבה שהגעתי לכדורגל. הגעתי לפוליטיקה כי נמאס לי שלא סופרים את הדרום והחלטתי שאני הולכת לשנות את זה. אני אומרת לכם בביטחון מלא שכמו שניפצנו את הפערים מול המרכז בכדורגל, זה אפשרי גם בבריאות, בחינוך, בהייטק, בתעסוקה ובכל תחום. אני הולכת לפוליטיקה כדי להיות שרת הדרום בממשלת נתניהו, ולא, אני לא עוזבת את הכדורגל, אתם פשוט מקבלים אותי פעמיים. תנאי מקדים לכניסה שלנו לממשלה תהיה שכל אחד מכם תושבי באר שבע, אשדוד ואשקלון יקבל את הטבות המס בשווי אלפי שקלים בשנה שנגזלו מכם. מדובר בהטבות מס שמגיעות על פי חוק לתושבים שמתגוררים באזור עימות אך משרד האוצר הוציא אותנו מהזכאות להטבות האלו. מישהו מנערי האוצר יכול להסתכל לילדים שלנו בעיניים ולומר להם שהם מחוץ לקו העימות? יש חוצפה גדולה מזה?".

תגובות

End of content

No more pages to load