• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הונחה אבן הפינה ל''פארק הנופלים'' בב''ש

''אנחנו רוצים שכל מי שיעבור כאן אם זה בשדרה, ברכיבה על אופניים, בריצה קלה, הורים עם עגלות וילדים קטנים, אזרחים שעוברים כאן, יעצרו ולו לרגע אחד וייקחו את החיים של כולנו בפרופורציות'', אמר רוה''ע ב''ש

הנחת אבן הפינה לפארק (צילום: עיריית ב''ש)

הונחה אבן פינה להקמת פארק הנופלים, הכולל אתר הנצחה לזכרם של חללי מערכות ישראל ומתחם שייוחד לזכרם של נפגעי פעולות האיבה, תושבי העיר באר שבע. 

הפארק שיוקם בסמוך לבית העלמין הצבאי, ישתרע על פני שטח של כ-10 דונם ויהווה הנצחה פעילה ומוקד משיכה לבני נוער, חיילים, מפקדים, משפחות וציבור רחב אשר יבחרו לקיים פעילות במקום. בכך ישמש גלעד חי נושם ומוריק בכל ימות השנה, אומרים בעיריית באר שבע.

טקס הנחת אבן הפינה שהופק על ידי המחלקה לאירועים בעיריית באר שבע וארגון "יד לבנים", נערך במעמד ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', מ"מ וסגנית רה"ע מחזיקת תיק החינוך ד"ר חפצי זוהר, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הביטחון אריה מועלם, יו"ר ארגון ארצי בארגון "יד לבנים" אלי בן-שם, יו"ר סניף באר שבע בארגון "יד לבנים" דוד קורקוס וכמובן המשפחות השכולות.

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': " בזכות היקרים והיקרות שלנו אנחנו זוכים ליישב את הארץ הטובה הזאת, בזכות היקרות והיקרים שלכם ושלנו, שמסרו את נפשם בשביל הארץ הטובה הזו, כל רגב אדמה, כל עץ שאנחנו נוטעים, כל מתקן משחקים שילדים צוהלים ושמחים, הכל בזכותם, הם אפשרו לנו להמשיך לחיות, ליצור, לפתח, לאהוב, זה לא מובן מאליו. הארץ הזו נקנתה ועדיין נקנית בייסורים, בייסורים רבים, בייסורים של משפחת השכול. 

ראש העיר הוסיף: ''אנחנו רוצים שכל מי שיעבור כאן אם זה בשדרה, ברכיבה על אופניים, בריצה קלה, הורים עם עגלות וילדים קטנים, אזרחים שעוברים כאן, יעצרו ולו לרגע אחד וייקחו את החיים של כולנו בפרופורציות ויבינו למה אנחנו נמצאים כאן, מה המהות של הקיום שלנו כאן. אנחנו רואים מדינות אויבות ושכנים שלא מקבלים את הקיום שלנו על הארץ הזו עד עכשיו, אבל אנחנו לא מוותרים. התשובה שלנו, התשובה המוחצת שלנו זה להתעמר כמגדלור, להסתכל תמיד קדימה, להיות אנשים אופטימיים מלאי תקווה. לבנות, ליצור, לאהוב, לחבר, לגשר. 
וכשאנחנו רואים אתכם משפחות השכול אנחנו מבינים שיש לנו מחויבות מוסרית גדולה וכל מה שיכול להקל עליכם ולו במקצת, אנחנו נעשה זה בחפץ לב ובאהבה גדולה. כל מי שיעבור בפארק הזה, כל מי שיראה את אבוקת ההנצחה הזאת יעצור לרגע, יראה את השמות, כל שם כאן כל בן וכל בת, כל נופל וכל נופלת זה עולם ומלואו, זה העולם שלנו, זאת הארץ שלנו''.

תגובות

End of content

No more pages to load