• 03 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תובע 84 מיליוני שקלים: ''לא אוכפים את תקנות העישון בסורוקה''

שמעון יוחאי פרץ הגיש תובענה ייצוגית כנגד קופ''ח חולים כללית, אליה משתייך סורוקה. בית החולים, לטענת פרץ, אינו אוכף את תקנות בעישון. סורוקה: ''פועלים בהתאם להוראות הדין, התובענה חסרת יסוד''

צילומי ארכיון: SIRGROK / CC BY SA 3.0, ד''ר אבישי טייכר מתוך וויקיפיקי)

תובענה ייצוגית, בסך מוערך של 84 מיליוני שקלים, שעניינה היעדר אכיפה בנושא העישון בין כותלי בית החולים סורוקה, הוגשה על ידי  שמעון יוחאי פרץ, באמצעות עורכי הדין  יעקב שדה ואבי ביטון. התביעה הינה כנגד קופת חולים כללית, אליו משתייך בית החולים הבאר שבעי. 

על פי התובענה, שהושגה לאחרונה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע,  מדובר ''בהפרה בוטה של הוראות הדין בנוגע לאיסור העישון במקומות ציבוריים. לטענת התובע, לא מתקיימת אכיפה מספקת בעניין איסור העישון בין כותלי בית החולים. לדברי התובע, ''העישון האסור בסורוקה מתבצע הן על ידי עובדי המרכז הרפואי עצמו, לרבות רופאים, אחים ומאבטחים. כלומר, לא זו בלבד שהמרכז הרפואי לא אוכף ולא מפקח על קיום הוראות הדין בנושא העישון כלפי החולים והמבקרים במקום אלא שעובדיו, לרבות אלו האמונים על הטיפול בחולים ואלו האמונים על שמירת הוראות הסדר הציבורי במקום, מפרים בעצמם את הדין באופן הפוגע בבריאות המטופלים ושאר המבקרים במקום וגורם להם למטרד, לפגיעה ולנזקים שונים''.

לכתב התובענה מצורפים צילומים, אשקר צילם התובע, הממחישים את טענותיו. 

לטענת פרץ, המובאת בתובענה, ''לא זו בלבד שהמרכז הרפואי לא מונע מהמעשנים לעשן במקום אלא גם כאשר המבקרים במקום פונים אל המאבטחים ועובדים נוספים במקום ומפנים את תשומת ליבם לעישון האסור ומבקשים מהם לנקוט מעשה, אותם גורמים אינם עושים דבר על מנת להפסיק את העישון האסור''. לדבריו, ''אותם הממצאים שהתגלו לגבי תופעת העישון בסורוקה מבדיקותיו של התובע התפרסמו כבר לפני 13 שנים, בשנת 2006 , במסגרת תחקיר שנערך בנושא ופורסם בתקשורת. על אף שהתחקיר הובא לתשומת ליבה של הנתבעת, הרי שדבר לא השתנה מאז ועד היום. מה שהיה אז בשנת 2006 , ממשיך גם כיום''.

סורוקה: ''בית החולים פועל בהתאם להוראות הדין בכל הנוגע למניעת עישון''

מהמרכז הרפואי סורוקה נמסר בתגובה: ''בית החולים פועל בהתאם להוראות הדין בכל הנוגע למניעת עישון וליצירת סביבה נקיה מעישון, ומשקיע בנושא זה משאבים רבים, אשר הביאו לירידה משמעותית של תופעת העישון בתוך ביה"ח ובסביבתו. בית החולים פועל על פי על האמצעים שמתיר לו החוק אולם מובהר כי על פי דין הסמכות לאכיפת איסור עישון במקומות ציבוריים נתונה אך ורק בידי אגף הפיקוח של הרשות המקומית. הבקשה לאישור תובענה ייצוגית שהוגשה בעניין זה חסרת יסוד''.


תגובות

End of content

No more pages to load