• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע: אם וחמשת ילדיה נזרקו לרחוב, בגלל חוב כספי

גלית א', (שמה המלא שמור במערכת) וחמשת בנותיה ,פונו הבוקר מביתה, אחרי שלא עמדה בתשלומי שכר הדירה. ''שיתנו לנו אוהל לפחות, לא רוצה להיות ברחוב''

גלית וילדיה. נזרקו לרחוב (צילום סלולרי)

גלית א' שכרה עד הבוקר דירה ברחוב יוהנה ז'בוטינסקי. היא אם חד הורית לחמש בנות ולאחרונה, בעקבות הליך גירושין, הוכרזה פושטת רגל. ''לא עמדתי בתשלומים והוציאו אותי מהבית בהפתעה. יצאתי לסידורים והבת שלי נשארה בבית, כי לא הרגישה בטוב. שוטרים דפקו בדלת, היא ראתה שוטרים ופתחה מיד. לקחו ממנה את הטלפון ומיד אנשי הוצאה לפועל החלו לפנות את החפצים שלנו'', מספרת גלית.

''כשחזרתי הביתה, ראיתי שכל החפצים שלנו ברחוב והילדות בוכות. לא היה עם מי לדבר. הכל בחוץ. אני לא יכולה להוציא צ'קים, כי אני בפשיטת רגל ובחובות, אז שום בעל דירה פה לא מוכן להשכיר לי דירה. כולם רוצים ביטחונות וצ'קים. לא רצינו להיות בחוץ, אז התחננו שיביאו לנו אוהל. אנחנו זועקות לעזרה. גם אם יסדרו לנו סיוע בשכר דירה, לי אין דרך לשלם, שום בעל דירה בבאר שבע לא מוכן לשמוע על מקרים כמונו. בחמש שנים כבר הפסקנו לעבור 5 דירות, אבל הפעם ממש קרסנו, כי אין לנו כבר ממי לשלם ובשעה כזו, אין מי שיעזור''.

וידאו: פינוי הבית, הבוקר (צילום סלולרי)


פניה בנושא שלה הועלתה בקבוצת באר שבע ביחד, על מנת שתושבים בבאר שבע ייסיעו היכן שהרשויות אוטמות את הלב. בשעות האחרונות נערך מירוץ מסביב לשעון, בין מתנדבים ופעילים, לסדר לאימא וחמשת בנותיה מקום לינהף כדי שלא יבלו את הלילה באוהל.

המשפחה באוהל, אחרי שנזרקה לרחוב (צילום סלולרי)
​​​​​​​


בבאר שבע יש מספר הולך וגדל של אנשים, אשר נקלעים למצבים של פשיטת רגל אישית: חובות בשל הלוואות, משכנתאות שלא נפרעות בגלל אובדן מקור פרנסה, משפחות שקורסות תחת נטל ההוצאות. ההנחיות כיום, לגבי משיכת המחאות ללא כיסוי, מחמירות מאוד והראשונים להיפגע הם החלשים ביותר. בעלי נכסים בבאר שבע מחפשים שוכרים איכותיים ולא מוכנים להשכיר בתים למי שאין המחאות או חשבונות בנק מסודרים.

תגובות

End of content

No more pages to load