• 03 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דורשים ביטחון: מאות תושבים מהנגב מקימים מאהל מחאה בתל אביב

החל מהשעה 17:00 הערב, חמישי, יוצבו מאות אוהלים בשד' רוטשילד במחאה על המצב הביטחוני. פחות משבוע לפני הבחירות, בעיות של הנגב לא מעניינות איש מהמועמדים: ''אנשים מתחילים לעזוב את יישובי העוטף'', מספר תושב

הפגנת תושבים בשדרות, בתוך אחד הסבבים האחרונים (צילום: ערן בר שושן)

מחאת האוהלים חוזרת לשדרות רוטשילד בתל אביב - והיא עוסקת הפעם בחיים עצמם: תושבים מכל רחבי הנגב, אך במיוחד מעוטף עזה והנגב המערבי, יציבו החל מהערב, חמישי, מאות אוהלים בתל אביב, במטרה לנסות לעורר את דעת הקהל לאובדן הביטחון ביישובי הנגב. 

''אסור להשלים עם המציאות הזו, כי זה כבר לא רק יישובי העוטף, שחיים בפחד מתמיד, אלא שזה גולש לכל הארץ. החמאס, בסבלנות המדהימה שלו, גולש לאט לאט למרכז. אני לא מוכן לשמוע את המילה הזו ''חוסן'', כי כך אי אפשר להמשיך'', אומר ניר שוחט, תושב ניר עם, שישתתף היום המחאה. ''איני יודע מדוע יוצרים מיסוך ומנסים להסתיר את המציאות בעוטף. בגלל המציאות הזו, אנשים נשברים ועוזבים. רק ביישוב שלנו, שהוא יישוב קטן, עזבו ארבע משפחות וביישובים אחרים קיימת עזיבה''.

לאיש מהמועמדים בבחירות לא אכפת מהנגב: ''החמאס סבלני, זה יגיע בסוף לתל אביב''

''כשיש אירוע ביישוב במרכז, אנשים חוזרים לשיגרה. אצלנו יש ילדים שלא מוכנים לעלות למגלשה, כי חוששים שבכל רגע יהיה צבע אדום. הורים חוששים לתת לילדים לשחק בחוץ, מתוך חשש שינחת בלון נפץ ויפגע בהם, כפי שזה קרה אצלנו. אני לא מבין מדוע המקרים האלה לא מדווחים. אנחנו כתושבים, מעדכנים לא דרך התקשורת, כי לא הכל מדווח, אלא דרך כל מיני שמועות וקבוצות וואצאפ''.

פחות משבוע לפני הבחירות, לא נראה שלמי מהמפלגות, כולל מפלגת השלטון, יש פתרון למצב. למעשה, ההכרה שגם באר שבע הפכה חלק מיישובי קו העימות מתחילה לחלחל לחלק ממצעי המפלגות, אלא שהמחאה מדברת על דבר בסיסי: מתן ביטחון לתושבים. לדברי ניר, מדובר במצב בו אי אפשר להמשיך: ''אי אפשר לדבר על חזרה לשיגרה. לא אצלנו. אצלנו חיים עם החשש המתמיד מפני אעזקות ובלוני חבלה''.

התחושה של המפגינים היא, כי מהנגב לא ניתן להשמיע קול, מאחר והתקשורת בעלת ההשפעה מרוכזת בתל אביב ורק דרכה ניתן יהיה ליצור הד תקשורתי לבעיות של הנגב, כמה ימים לפני הבחירות. ברור לכולם שאין שקט: רק השבוע התרחשו שוב נפילות בלוני חבלה וביום שישי מאיימים האסירים הביטחוניים בבתי הכלא, בהם בתי כלא בדרום, להתחיל בשביתת רעב. במערכת הביטחון מעריכים כי יהיו ניסיונות לשבש את יום הבחירות וכן ניסיון ליצור פיגועים בגדר או בשטח ישראל. 

תגובות

End of content

No more pages to load