• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שבע שנות מאסר לעובד הקונסוליה הצרפתית - בגין הברחת נשק מעזה

בית משפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום את רומן פרנק, בן ה-24, נהג לשעבר בקונסוליה הצרפתית בירושלים בעבירות נשק חמורות וקבלת דבר במרמה, תוך ניצול מעמדו כעובד בקונסוליה הצרפתית

הנאשמים באולם המשפט (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

בית משפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום את רומן פרנק, בן ה-24, נהג לשעבר בקונסולייה הצרפתית בירושלים בעבירות נשק חמורות וקבלת דבר במרמה וזה תוך ניצול מעמדו הקונסולרי כעובד בקונסוליה הצרפתית. ראוי להזכיר כי בחודש מרץ בשנה שעברה חשף השב"כ שנהג הקונסוליה הצרפתית בירושלים והמאבטח שלו, מופק אלעגלוני, תושב איו"ש השתמשו ברכב דיפלומטי מסוג סיטרואן והבריחו ממעבר ארז 29 אקדחים מרצועת עזה דרך מדינת ישראל לשטחי הרשות הפלסטינית. העברת האקדחים נעשתה בשלוש הזדמנויות שונות שנפרסו על פני חודש ימים .

גורמים מדיניים אמרו אז כי מדובר באירוע קשה מאוד ומתייחסים אלייו בחומרה רבה. השופט דניאל בן טולילה ציין כי "הניצול הציני שעשה הנאשם במעמדו כעובד הקונסוליה יש בו מבחינה פוטנציאלית לפגוע גם במרקם היחסים שבין המדינה לעובדי הקונסוליה המשרתים בה. כך למשל, יכול ובעקבות מעשים כדוגמת אלה של הנאשם הבדיקות הפיזיות שתערכנה בעתיד לרכבים קונסולרים היוצאים ונכנסים מעזה ומשטחי איו"ש תהיינה מדוקדקות יותר".

וידאו: הנאשמים באולם המשפט, סנגורם - עו''ד קנת מן (צילום: משה פריאל)


מגזר הדין עולה, כי הנאשם קיבל סכום של 26,000 אלף שקלים תמורת הברחת הנשק . עורך הדין של פראנק רומן, קנת מן, מסר כי מרשו עשה את מעשיו לא מתוך מניעים אידיאולגים אלה מלחצים. כאמור, בית המשפט בהסדר טיעון גזר עליו 7 שנות מאסר ו-6 חודשים על תנאי למשך 3 שנים על עבירות דומות וקנס של  30,000 שקלים אילו על הנאשם השני מופק אלעגלוני תושב איו"ש בן 44 גזר השופט בעיסקת טיעון מאסר של 44 חודשים.

תגובות

End of content

No more pages to load