• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נדחתה עתירה הליכוד ו''אם תרצו'' נגד הסעת תושבי פזורה לקלפיות

כ-50,000 בעלי זכות הצבעה בכפרים הבלתי מוכרים אינם נגישים לקלפיות. הליכוד ותנועת ''אם תרצו'' עתרו אתמול נגד יוזמה אזרחית להסיע אותם לקלפיות, וועדת הבחירות המרכזית דחתה את עתירתם

כפר בלתי מוכר בנגב (צילום: NEUKOLN / CC BY 3.0), קלפי (צילום: דני בלר)

יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, דחה את העתירה של תנועת אם תרצו אליה הצטרפה מפלגת הליכוד, בניסיון לעצור יוזמה אזרחית להסעת מצביעים מהכפרים הלא מוכרים לקלפיות. מדובר בקהל המונה כ-50,000 בעלי ההצבעה מתוכו אינם נגישים לקלפיות.

את העתירה הגישה תנועת ''אם תרצו'' והליכוד הצטרף אליה אתמול, במהלך היום. לאחר שוועדת הבחירות אישרה את הצטרפות הליכוד לעתירה, מוקדם יותר היום איפשרה לתנועת "זזים-קהילה פועלת" להגיש את תגובתה. קבע השופט כי על העתירה להידחות וכי לא הונחה בפניו תשתית עובדתית המצדיקה מתן צו מניעה. העתירה טענה כי מדובר בניסיון  להצבעה מאורגנת לרשימות מסויימות.

רלוקה גנאה מנכ״לית זזים- קהילה פועלת: ״מדובר בתביעת השתקה של מפלגת השלטון נגד יוזמה אזרחית הממומנת על ידי תרומות קטנות של מעל 1,500 אזרחים ישראלים, ובעיקר נגד האזרחים הבדואים וכלל האזרחים הערבים. היוזמה עומדת בכל דרישות החוק - ההסעות פתוחות לכל תושבי הכפרים הלא מוכרים, בלי שום קשר לכוונות ההצבעה שלהם. העותרים התעלמו מהדבר החשוב ביותר: מדובר בתושבים בכפרים לא מוכרים, ללא קלפיות קרובות וללא תחבורה ציבורית שלעיתים נדרשים ללכת ברגל שעה וחצי כדי לממש את זכותם הדמוקרטית. לא רק שהיוזמה היא חוקית, היא גם המעשה הנכון, המוסרי והסולידרי.״

אתמול, בשעות הלילה, עתירת הליכוד ואם תרצו לעצירת מיזם ההסעות של זזים נדחתה. 

בזזים הסבירו כי ''בשל היעדר נגישות לתחבורה ציבורית, ומיעוט של תושבים המחזיקים ברכב פרטי, תושבים רבים נאלצים לצעוד מרחק רב על מנת להגיע לקלפיות. תושבי הכפר חרבת אלוטן, לדוגמה - נאלצים לצעוד לכביש הראשי כ 45 דקות, ותושבי אל עארא נאלצים לצעוד 75 דקות ברגל עד הקלפי. היוזמה יצאה לפועל אחרי שוועדת הבחירות סירבה להציב קלפיות בכפרים, או לקיים מערך הסעות עבור התושבים''. 

רלוקה גנאה מנכ״לית זזים- קהילה פועלת אמרה: ''50 מיניבוסים יגיעו מחר משעות הבוקר לעשרות כפרים בלתי מוכרים על מנת לאפשר לאזרחים המתגוררים שם את הזכות הבסיסית להצביע. גאה בצוות שלנו ובעיקר ב-1500 אזרחים ישראלים שבחרו במסר של סולידריות ובקריאה לשוויון. מביש לראות מפלגת שלטון נאבקת נגד עצם האפשרות של אזרחים להצביע. יחד עם כל הקהילה של הפעילות והפעילים שלנו נמשיך להיאבק למען השוויון והדמוקרטיה." 


תגובות

End of content

No more pages to load