• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אלי בוקר: ''לדחות את ההליכים נגד ביבי עד לאחר סיום כהונתו''

אלי בוקר, בעבר סגן ראש עיריית ב''ש ומראשי סניף הליכוד המקומי, סבור שהעם אמר את דברו ואין שום חיפזון לפתוח בהליכים נגד נתניהו: ''הוא קוסם, פנומן בקנה מידה עולמי''

אלי בוקר (צילום: משה פריאל)

מאת :משה פריאל כתבנו הפרלמנטרי

תוצאות הבחירות פורסמו ואזרחי ישראל קמו  לבוקר בו שאין חדש תחת השמש . תוצאות הבחירות לכנסת ה21 מראות על שיוויון בין הליכוד 35 וכחול לבן 35 -  שתי מפלגות גדולות כפי שהיה בבחירות לכנסת ה-14 בשנת 1996, אז העבודה בראשות שמעון פרס קיבלה 34 מנדטים והליכוד בראשות בנימין נתניהו 32 מנדטים.

אלי בוקר, לשעבר סגן ראש עיריית באר שבע ומראשי סניף הליכוד המקומי לא הופתע מהתוצאות: "קודם כל אני מאושר.  אי אפשר לומר שזה לא היה צפוי מבחינתי אבל הסביבה בכללותה פיקפקה בכך. עם זאת, ההפתעה עבורי היא כמות המנדטים הגדולה שקיבלה כחול לבן".

מדוע הפתעה? הרי ראינו עם פרסום התוצאות, שכחול-לבן שתתה מנדטים מהעבודה ומרצ זה די היה צפוי, לא? אבל בוא נחזור לליכוד. אין זה סוד שנתניהו נתפס בעיני רבים מהציבור כמדינאי מצוין וכמי שיוכל להתמודד בהצלחה כנגד האיומים הביטחוניים קיומים שישראל ניצבת מולם. מאידך תלויים ועומדים נגדו לכאורה פרשיות שונות. אז אולי בחירתו הייתה גם בקרב הליכודניקים  ברירת מחדל כי אין מישהו אחר?

"בתור איש ליכוד, לרגע לא עמדה בפני דילמה זו. אני חושב שאני מייצג רבים מאנשי הליכוד. לדעתי, כל ההתבטאויות שהיו נגדו היו להחליף אותו בכל מחיר והחשדות נגדו היו אמצעי וסיבה. אני אומר לאותם אלה אתם רוצים להיצמד לחוק, אז תלכו עד הסוף .החוק במקרה של חשדות אומר שחבר כנסת או שר שיש נגדם חשדות וכתב אישום אפשר להשעות אותם. אבל ראש ממשלה החוק ברור אין אפשרות ויש לזה סיבה חייבים שהפסק דין יהיה חלוט  בו נאמר שחס וחלילה ישאר לנתניהו תיק אחד שעליו תתקבל הרשעה זה תלוי איזו סוג הרשעה זו תהיה''. 

וידאו: אלי בוקר (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


האם במושב הכנסת הבא נראה ניסיון של נתניהו לעשות מהלכים לשימוש בחוק הצרפתי שיחלץ אותו מהמצב שהוא נתון? רק אמש שמענו את סמוטריץ קורא לחברייו בימין לאתרג את נתניהו ולפעול להכשיר את החוק הצרפתי?

''לדעתי החוק הצרפתי הוא מובן מאיליו שצריך ליישם אותו ולא בגלל ביבי".

בגלל הצרפתים?

"לא. הצרפתים לא מעניינים אותי, אלא שלמות השלטון והמשילות בגלל זה קיים החוק .מה החיפזון? לא יתכן שנגד ראש ממשלה  יהיה כתב אישום בנושאים מסוימים. מדוע לא לדחות את זה עד אחרי סיום כהונתו.  למרות שהציבור יודע על אותם חשדות התלויים ועומדים נגדו הוא נתן בו אמון ובחר בו שוב לראשות הממשלה. מי אתה בכלל היועץ המשפטי?''.


אולי הציבור בחר בו מחוסר ברירה כי אין מישהו אחר בנושאים החשובים ביותר מדיניות חוץ וביטחון?
"אנחנו לא באים ודורשים שיבטלו לו את כתב האישום. אנחנו אומרים 'מה החיפזון והמהירות? העם אמר את דברו, רוצה אותו, תנו לו לסיים קודם את כהונתו".

האם יש מצב שנראה לבסוף ונופתע שנתניהו מודיע על פרישה?

"לא יהיה דבר כזה, מאחר שברגע שהוא פורש זה התפרש שהוא מודה במעשיו .מה פתאום שיפרוש?  הוא מאמין בצדקתו והחוק הוא לצידו דבר נוסף המשפט יכול להימשך גם 7 שנים, אך ביבי הוא קוסם, הוא מסוגל גם לנהל משפט תוך כדי ניהול תפקידיו, גם לקפוץ לביקור אצל פוטין או טראמפ. הוא פנומן בקנה מידה עולמי."

אין מתנות חינם. בעוד זמן קצר הנשיא טראמפ יגיש לנתניהו את התוכנית שחתנו תווה בנושא הישראלי-פלשתינאי. איך נתניהו בקואליציה שהוא ירכיב יכלול את סיעת האיחוד הלאומי, שחבריה עלולים לאזוק אותו?

''ביבי שחקן שחמט מעולה. לדעתי, עד שלא יהיו הבחירות בארה"ב טראמפ לא יעז להציב דרישות לישראל רוב התמיכה שלו הם הנוצרים האוונגליסטים שחשוב להם ביטחון מדינת ישראל. ביבי, כמו שהלך נגד הנשיא אובמה באותה נסיעה מפורסמת לקונגרס יכול לחזור לעשות זאת כנגד טראמפ''.


איך זה שעד היום סניף הליכוד הבאר שבעי לא הוציא ולו חבר כנסת אחד?

"לפני כמה שנים היו אנשים כמו יוסי בננו, אנדריי אוזן , אבי יהב ואנוכי,  בעלי רמה, יכולת ועוצמה פוליטית להיות חברי כנסת. משום מה לא ניסינו אפילו כי חששנו שכל אחד עשוי לשבור את הקונצנסוס בחלוקה ביננו והעדפנו לוותר. היום הבעייה היא אחרת אין מועמדים בעלי יכולת ולכן נבחרים אנשים מאופקים או שדרות".

תגובות

End of content

No more pages to load