• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הדרמה של בחירות 2019: האם ''שרת הנגב'' תיכנס לכנסת?

הימין החדש מגרד את אחוז החסימה ואלונה ברקת עשויה להיכנס בסופו של דבר לכנסת. הימין החדש ואיחוד מפלגות הימין טוענות כי בספירת הקולות קרו ''דברים מוזרים''. המשמעות: תוצאה סופית תתפרסם אולי ביום ראשון

האם אלונה ברקת תהיה ''שרת הנגב''? (צילום: קובי גדעון / דוברות בית הנשיא)

זה לא נגמר עד שזה לא נגמר: מאות קולות מפרידים הימין החדש, בו משובצת אלונה ברקת במקום ה-3, לבין אחוז החסימה. אם הימין החדש תעבור את אחוז החסימה, הדבר עלול-עשוי לשנות את התוצאות, אך לא כל כך את מפת הגושים. מרצ יכולה לקבל מנדט נוסף, כחול לבן יכולה להפסיד מנדט. 

הכל תלוי במעטפות הכפולות, הכוללות בין היתר את קולות החיילים, עליהם בונים בימין החדש, שמסע הבחירות שלהם דיבר על החלשת בג''צ כדי לאפשר לחיילים להילחם מבלי שידיהם יהיו כבולות לכל מיני סוגיות חוקתיות. 

אם הימין החדש תיכנס לכנסת, מאזן הכוחות הקואליציוני משתנה. לעת עתה, אביגדור ליברמן הוא לשון המאזניים: ליברמן דורש את תיק הביטחון המורחב, הטלת עונש מוות בישראל וסמכות לפעול בעזה ברצונו וגם מתנה את הצטרפותו לממשלה באישור מהיר של כל בקשותיו. שקד דורשת להמשיך במשפטים. ספק אם אלונה ברקת תקבל תפקיד של שרה, בסיע המונה 4 חברים. עוד יותר בספק עומדות הבטחותיה לגבי הכרזת באר שע והנגב כולו בקו עימות, שעלות מימושן מוארך במיליארדי שקלים, זאת כשסיעות החרדים מונות 8 ח''כים - ולהן דרישות תקציביות רבות כנתאי להצטרפות לקואליציית הימין.

דובר ועדת הבחירות המרכזית אמר: ''ספירת המעטפות הכפולות שנערכה בכנסת הסתיימה, וכמו בכל מערכת הבחירות, החל תהליך של בדיקה ובקרה הנדרשים, על הנתונים שהוזנו לתוך מערכת המחשוב, טרם פירסום התוצאות.
נוכח, התוצאות הצמודות והמשמעות של כל קול שיכול לגרום לתנודות בחלוקת המנדטים, ולמען שמירה על טוהר הבחירות, מודיע ועדת הבחירות כי תהליכי הבדיקה והבקרה נמשכים.עם סיומן של הבדיקות תימסר הודעה נוספת''. 

על מנת להמחיש את גודל הבעייתיות, נבדק בין היתר כיצד באחד היישובים הבדואים בנגב היו מאות קולות ליהדות התורה והאם קרו טעויות נוספות.

אם הימין החדש תעבור את אחוז החסימה, לשון המאזניים יהיו המפלגות החרדיות וליתר מפלגות הימין יהיה כוח מיקוח קטן יותר. 

תגובות

End of content

No more pages to load