• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''חורשת העולים'' נחנכה ביער שנפגע מטרור ההצתות

תלמידי אולפני עולים מכל הארץ הוזמנו לנטוע עץ ביער רוחמה בנגב, שנפגע מטרור ההצתות. לעומתם, תושבי העוטף פחות אופטימיים: בלוני התבערה התחילו לטפטף עם הפסק הגשמים

מחדשים את החורשה שנשרפה בטרור הבלונים (צילום: קק''ל)

מחדשים את החורשה שנשרפה: במסגרת פעילות המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית חנכה ראש המחלקה מרינה רוזנברג קוריטני בשיתוף פעולה עם קרן קימת לישראל - חורשת עולים בעברית - פרויקט לחיזוק הקשר והזיקה לישראל בקרב בוגרים ותלמידים של אולפני עברית ברחבי התבל של המחלקה.

המחלקה לעידוד עלייה בשיתוף קרן קימת לישראל תציע לכל התלמידים והבוגרים של האולפנים לנטוע עץ בישראל - ביער רוחמה בדרום הארץ, בחורשה ייעודית ושמה "עולים בעברית" ולקבל תעודה על כך וכן הזמנה לבקר בחורשה, ובמקומות נוספים בישראל. החורשה נשרפה כליל בעקבות טרור הבלונים בדרום, ובזכות היוזמה תהפוך למקום ירוק, פורה, ומוקד תיירות, לעולים ותיירים.

יגאל יאסינוב מנהל מחלקת אירואסיה בקק"ל: "אנו שמחים שתלמידי אולפני עברית בכל העולם יהיו שותפים של קרן קימת לישראל  בשיקום יערות הנגב שנפגעו מהשרפות בקיץ האחרון ובמלאכת פיתוח הנגב וירגישו את עצמם כחלק מההוויה הישראלית. אנו מקווים שאולי בעת עלייתם לארץ הם יחליטו להתיישב בנגב ויהיו שותפים של קק"ל בפעילותו לפיתוח הנגב והגשמת חזון בן גוריון". 

נותר רק לקוות שהחורשה לא תעלה באש עם חידוש סבבי ההצתות, שאת הניצנים שלהם רואים בימים האחרונים, עם תום עונת הגשמים. בשל חשש מטרור הצתות מחודש, הקדימו בנגב לקצור את השדות, על מנת למזער נזקים. תושבים בעוטף פסימיים באשר למה שהקיץ הקרוב צופן בחובו ונערכים בהתאם. 


תגובות

End of content

No more pages to load