• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פסח רטוב בנגב: כבל מתח גבוה קרס, כבישים נסגרו

מזג האוויר הסוער, החריג לימי הפסח, גרם לשיבושים בנגב: כבל חשמל קרס בערד, כבישים ושמורות טבע נסגרו

כבל חשמל קרס בערד (צילום: דוברות המשטרה)

מזג האוויר הסוער והגשום בנגב גורם לשיבושים: כביש 31 במקטע העיר ערד נסגר ממזרח למערב ושוטרים מכווינים את התנועה לדרך חלופית עקב כבל מתח גבוה שנפל אל שפת הכביש. עובדי חברת החשמל פועלים לתיקון הליקוי.  ציבור משתמשי הדרך מתבקש להשמע להנחיות השוטרים.

מרשות הטבע והגנים נמסר כי שמורת עין גדי סגורה למעט נחל דוד עד המפל הראשון, תל גורן עד מעיין עין גדי ובית הכנסת העתיק. בנוסף, בשל מזג האוויר נחל דרגה ייסגר. עוד יהיו סגורים: נחל קומראן לגולשים, נחל אוג, נחל פרת בין האתרים. כל מסלולי הגלישה בנחלי מדבר יהודה יהיו סגורים אף הם.

במשטרה שבים ומבקשים מהציבור לנקוט זהירות בעת נהיגה בכבישי הנגב ובעת בילוי באתרי טבע. ניתן לקבל מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110.

הערכות המשטרה כוללת תאום מול נתיבי ישראל והכנת כוחות שיגיעו לצמתי דרכים בהם יידרש טיפול מידי כתוצאה מפגעי מזג האוויר, וזאת בכדי למנוע מפגעי בטיחות ופגיעה בשלומם של כלל משתמשי הדרך.

משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר. 

בין היתר, בטרם הכניסה לרכב, מומלץ  לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש וכי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים.יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג. יש לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

בעת נהיגה יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש - עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב. יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות חדות. יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה. כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים. יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

שימו לב להולכי רגל!: בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

תגובות

End of content

No more pages to load