• 10 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלוני תבערה לעבר הנגב; הירי אתמול נורה ע''י ''נכדיו של נאצר''

הסדרה? מקורות פלסטיניים מפרסמים הערב כי חודש שיגור בלוני התבערה והחבלה לעבר הנגב. ארגון המכונה ''נכדיו של נאצר'', מסונף לגדודי צלאח א-דין מודה: ''ירינו אתמול לעבר הנגב''

הרקטות שנורו לנגב, לטענת ''נכדיו של נאצר'' (צילום מסך)

לא הסדרה ולא שקט, ביום המציין את יום השנה ה-17 לירי הרקטה הראשונה לעבר העיר שדרות. מקורות פלסטינים מפרסמים היום כי חודש שיגור בלוני התבערה והחבלה לשטח ישראל, במקביל להפגנות אלפים בצמוד לגדר המערכת. אתמול שוגרו שתי רקטות לעבר ישראל, שנפלו בצד הפלסטיני ובשל כך, למרות שבוצע איכון על ידי מערכות ההתרעה של צה''ל, לא הופעלה מערכת כיפת ברזל ולא הושמעה אזעקת צבע אדום. תושבים בעוטף עזה דיווחו על קולות פיצוץ חזקים במכיוון דרום הרצועה.

על פי מקורות פלסטיניים,  אחת הרקטות התפוצצה בזמן השיגור ואילו השנייה נחתה בשטח הפלסטיני, בדרום הרצועה, בצמוד לשטח ישראל. ארגון בשם ''נכדיו של נאצר", המסונף לגדודי נאצר צלאח א-דין  לקח אחריות על הירי ופרסם סרטון של השיגור.

וידאו: ארגון ''נכדיו של נאצר'' פרסם סרטון ובו נראות, לטענתו, ההכנות לירי הטיל; הפרות הסדר ליד הגדר, כפי ששודרו על ידי רשת RT הרוסית
​​​​​​​

רבבות מטיילים פקדו את שמורות הטבע בעוטף עזה, למרות המתיחות. אמנם ישראל הרשמית אינה מדברת על הסדרה מול החמאס - שכן לדידה של הממשלה הנוכחית זה עלול להתפרש כהכרה בארגון טרור, אבל כן קיימות שיחות המוגדרות ''עקיפות'', בתיווך מצרי. המצרים הם אלה מנסים להרגיע את השטח אחרי כל סבב, ישראל מצידה מגיבה בצורה מדודה מאוד ויורה בעיקר לעבר מגרשים של חמאס. הסדרה מול חמאס, ככל הנראה, אינה הסדרה מול שאר הארגונים הפועלים בעזה.

תגובות

End of content

No more pages to load