• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מהומות יום שישי: אלפי מפגינים בגבול; משגרים חדישים לפגיעה בחיילים

ארגון עזתי המכונה ''בני זוואירי'' חושף היום משגרים זעירים, שנועדו לפגוע בחיילים בגבול. בדקות האחרונות מתרכזים אלפי מפגינים ב''צעדת השיבה''

בלוני תבערה ברצועה (צילום: פורסם בעמוד הטוויטר של ''בניו של זוואירי'')

למרות שזה עומד על ראש סדר היום בחדשות, המצב המתוח ברצועת עזה נמשך, למרות שבישראל מתהדרים ב''הסדרה'' ובשקט. בעוטף עזה אין שקט: אתמול שוגרו עשרות בלוני תבערה, על ידי פלג המכונה עצמו ''בניו של זוואירי'', המאשימים את ישראל בגרירת רגליים בכל הנוגע להיענות לדרישות הפלסטינים, הכוללות בין היתר ביטול המצור הימי על עזה והכנסת תרופות וציוד לותך הרצועה. במהלך חול המועד יש סגר מוחלט על השטחים והמעברים לעזה. גרומי רפואה מדווחים על מצב קשה בבתי החולים ועל תחלואה הנגרמת בשל מים שאינם ראויים לשתיה ומערכת ביוב שקרסה. 

הערב, שישי, מפגינים למעלה מ-6,000 איש על גבול הרצועה, כחלק מ''צעדת השיבה''. משרד הבריאות בעזה מסר הערב, כי אחד המפגינים נפצע ממיכל גז מדמיע שנורה, לטענתם, מכלי טיס. תושבים בעוטף עזה מדווחים הערב על עוד יממה של קולות נפץ, שהפכו ישגרתיים באיזור. 

מתארגנים להפגנות בגדר (צילום: TIMES OF GAZA)בתוך כך, הערב, חשף ארגון ''בניו של זוואירי'' משגר חדיש, האמור לירות תחמושת לטווחים קצרים ומטרתו לפגוע בחיילים בקרבת הגבול. את המשגר מחביאים בתוך צמחיה, כאשר חיילים מתקרבים לגדר הרצועה התחמושת נורית מההתקן. גורמים פלסטיניים מפרסמים הערב צילומים של פעילות ערה של רחפנים מעל הרצועה. 

וידאו: משגר חדיש שהציג אחד הפלגים בעזה, ''בניו של זוואירי''

בישראל מנסים להוריד את גובה הלהבות משני טעמים: הראשון, הממשלה רוצה שקט עד להרכבתה ומינויו של שר ביטחון. אביגדור ליברמן לוטש עיניו לתפקיד והציב מספר דרישות, בהן יד חופשית בעזה והפעלת עונש מוות בישראל. תקרית חמורה ברצועה, שתכלול מאות נפגעים בצד הפלסטיני תהפוך לסיוט יח''צני בתחרות האירוויזיון. כבר כיום לוחץ ארגון BDS בכל דרך אפשרית על משתתפי התחרות, שלא לשתף פעולה עם ישראל ומאשימים אותה בשימוש בתחרות הזמר ככלי תעמולה. בממשלה רוצים להציג שהכל שקט, לפחות עד שאחרונת המשלחות תעזוב את ישראל.

בגלל זה, הממשלה שרטטה קווים ברורים עבור החמאס, של מה נחשב הפרה ומה לא. ירי על העוטף והפרות סדר, זה משהו שהשממלה, שזכתה ברוב קולות בנגב, מוכנה לספוג.  

שידור ישיר: הפגנות על הגדר (וידאו מפייסבוק לייב)
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load