• 10 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נויה עזבה את שדרות בגלל הטרור, נפגעה בפיגוע בקליפורניה

פיגוע שנאה לפנות בוקר בבית הכנסת של חב''ד בעיר פאווי, בסן דייגו, קליפורניה: ג'ון ארנסט, ימני קיצוני, נכנס ופתח באש על המתפללים, רצח אישה ופצע שלושה, בהם ילדה משדרות

כוחות משטרה בכניסה לבית הכנסת בו אירע פיגוע השנאה (צילום מסך: שידור ערוץ 10 של רשת ABC)

טרגדיה בעיירה פאווי, בסן דייגו, קליפורניה: אישה נרצחה בפיגוע שנאה בבית הכנסת של חב''ד, שלושה נפצעו, בהם ילדה משדרות, נויה דהן, שיחד עם משפחתה עזבה את העיר למודת טרור הקסאמים. הפיגוע אירע בשעה 11:30 שעון מקומי, 6:30 לפנות בוקר שעון ישראל.


בית חב''ד בפאוויי (צילום: גוגל מפות)

מחקירת המשטרה עולה כי לפנות בוקר נכנס ג'ון ארנסט, בן 19, סטודנט מצטיין לסיעוד, לבית הכנסת בפאווי, בו חברי הקהילה המקומית, התכוננו לחגוג את צאת חג הפסח.  הוא פתח באש, רצח אשה אחת ופצע שלושה, בהם רב הקהילה, מצבם יציב. ארנסט נכנס למקום  חמוש ברובה, ירה לעבר ישובי בית הכנסת ונמלט מהמקום. שוטר ירה לעברו, לא פגע בו וארנסט הסגיר עצמו למשטרה בידיים מורמות.  

​​​​​​​
הנרצחת בפיגוע, לורה גילברט קיי (מתוך פייסבוק)

הנרצחת בפיגוע השנאה היא לורה גילברט קיי. שמה הותר לפרסום לפנות בוקר. לורה עמדה בין היורה לבין רב הקהילה וספגה את האש. הרב נפצע קשה בידו, הטלית סייע לו לעצור את שטף הדם. 

וידאו: דיווח מזירת האירוע (ערוץ 10 של רשת ABC)

​​​​​​​בין הפצועים ילדה משדרות, נויה דהן, אשר עזבה עם משפחתה את העיר הדרומית, בשל טרור הקסאמים. ד''ר רונית לב אמרה הבוקר לאריה גולן בכאן ב': "יש ילדה שנפצעה משדרות. יש טרור בארץ, יש טרור בשדרות ומי ידע שיהיה טרור פה בפוואי, קליפורניה. הם עזבו את שדרות בגלל מה שקורה שם ובאו לפה לחיים קצת יותר טובים. הם כולם רוצים שהעולם יידע שזו אנטישמיות".

אריה גולן על נפגעי הפיגוע: דיווח בכאן ב'


היורה, ימני קיצוני, פרסם לפני הפיגוע מניפסט אנטישמי

היורה, ג'ון ארנסט, התגורר באיזור בית הכנסת. לפני הפגיעו פרסם באתר 8CHAN מניפסט אנטישמי, בו הזדהה כנוצרי ממוצא אירופי. "היהודים רוצים להשמיד את הגזע הלבן דרך הגירה של לא לבנים", כתב. לדבריו שאב השראה מהמחבל מניו זילנד, בטבח בעשאות מוסלמים במסגד מקומי. אתר האינטרנט בו פרסם את הדברים משמש את הימין הקיצוני בארצות הברית. ככל הנראה, ארנסט תכנן לשדר את הירי בשידור חי בפייסבוק,  בדומה למה שאירע בטבח בניו זילנד. 

ראש עיריית פאווי, סטיב ווסט, אמר כי ארנסט בחר בבית הכנסת המקומי ואין לו ספק כי מדובר במישהו "עם שנאה בלבו כלפי הקהילה היהודית - מדובר בפשע שנאה. אני מבין ממי שהיו בזירה שהאנשים מהקהילה התעמתו עם היורה, והאנשים האמיצים האלה מנעו מהאירוע להפוך להיות טרגדיה גרועה הרבה יותר. בריאיון לערוץ הטלוויזיה המקומי KGTV סיפר עד ראייה: "שמעתי שש או שבע יריות, שלאחריהן נשמעו צעקות, וצרור נוסף של יריות". העד אמר כי הרב שנפצע ניסה להרגיע את היורה ואת חברי הקהילה, אפילו אחרי שנפצע''.

דובר משרד החוץ מסר כי  שני ישראלים, ילדה  בת 8 והדוד שלה בן 31, נפצעו במתקפה על בית הכנסת בסן דייגו אתמול. השניים עברו משדרות לסן דייגו לפני מספר שנים. מצבם טוב. קונסול ישראל בלוס אנג'לס אבנר סבן שוחח עם האמא והציע כל סיוע שידרש.

תגובות

End of content

No more pages to load