• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

להבים: אב חולה חצבת הגיע לגן ילדים - וחשף עשרות פעוטות למחלה

האב חש ברע ובבדיקה במרפאה, התברר כי חלה בחצבת. כנגד המחלה קיים טיפול יעיל: חיסון. הילדים בגן, הצוות ומי שבא במגע עם האב נקרא למרפאה, ויקבל חיסונים לפי הצורך

חיסון (צילום המחשה: ARECA WILSON / נחלת הכלל)

אב, חולה חצבת, הגיע לגן ילדים ביישוב להבים וחשף עשרות ילדים ואת העובדים במקום למחלה. בדיקה שיגרתית במרפאה מקומית, אחרי שהאיש חש ברע, גילתה כי האב חולה בחצבת. הטיפול במחלה פשוט: חיסון, אלא שבישראל, 2019, יש מתנגדים לחיסונים מסיבות דתיות או אידיאולוגיות. 

המקרה נחשף הבוקר בתוכנית ''סדר יום'', על ידי אסף פוזיילוב. הילדים בגן בו ביקר האב יקבלו היום חיסונים. אנשים שביקרו אתמול בשעות מסוימות במרפאת להבים וכן בני משפחתו של האב ייקראו להתחסן, במידה ויימצא שהם לא מחוסנים. 

מחלת החצבת נחשבת מסוכנת. היא מדבקת מאוד והתמותה לנדבקים בה היא אחת לאלף. ההתפרצות בישראל נגרמה בגלל הורים שלא מחסנים את הילדים שלהם. לחצבת קיים חיסון, הניתן לכלל הילדים בשתי מנות. לא הייתה אמורה להיות תחלואה בחצבת בישראל, אלא שיש מי שמתנגדים לחיסונים באופן עקרוני - יוצרים סכנה בריאותית לעצמם ולסביבתם.

תגובת משרד הבריאות לחשיפה לחצבת ביישוב להבים: ''אב שהיה חולה בחצבת הביא את ילדיו לשני גנים ביישוב להבים ובכך חשף את ילדי הגנים לתחלואה אפשרית. צעדי המניעה שנעשו באירוע זה ובדומה לאירועים אחרים כוללים,  מתן חיסון חצבת לאחר חשיפה. כל המגעים האפשריים מאותרים, עבור כולם נבחן הצורך במתן חיסון . במקרה זה, ילדי הגנים שזקוקים לחיסון  מקבלים היום חיסון בתחנות טיפת חלב של קופ"ח כללית/מכבי בישוב, בתיאום עם לשכת הבריאות. הורי הילדים המלווים מחוסנים גם הם, בהתאם לצורך (שנתון ומס' מנות חיסון). יצויין, כי שני הגנים ממשיכים לפעול כמקובל''.

תגובות

End of content

No more pages to load