• 02 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביום השבעת הכנסת ה-21, רק ח''כ בודד זכר את עובדי חרסה בב''ש

הכנסת החדשה הושבעה היום בטקס חגיגי, ממנו לא נעדרו עקיצותיו של נשיא המדינה. בתוך השמחה, רק ח''כ יעקב מרגי מש''ס זכר להביע הזדהות עם עובדי חרסה המפוטרים

השבעת הכנסת ה-21 (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית / כנסת ישראל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

ח"כ יעקב מרגי, מי ששימש כראש המועצה הדתית בבאר שבע, לשעבר יו"ר וועדת החינוך של ההכנסת, וחבר כנסת מהכנסת ה-16, נרגש היום כמו בפעם הראשונה. הוא מתגורר בשדה צבי וענייני הנגב לא זרים לו. בשיחה עם ברנז'ה NEWS הוא לא שכח, ביום השמח הזה, את המציאות העגומה בנגב: "ליבי ליבי עם עובדי מפעל ''חרסה'' בבאר שבע . למרות שנות הוותק  בכנסת  אני נרגש מחדש לפני האירוע החגיגי ומאחל לעם ישראל שתהיה לנו כנסת פוריה שתשמש דוגמא ותוביל לאי-פופוליזם לעומת כנסות אחרות וחברי הכנסת יראו קודם כל את האזרח הקטן וצרכיו, בבאר שבע והדרום, בצפון בפריפריה. אהבתי ונהנתי מאוד מתפקיד יו"ר וועדת החינוך אולם כל תפקיד אחר שיוטל עלי אשמח לעשות בשמחה למען עם ישראל  ובעיקר למען האוכלוסיות המוחלשות  בתחום התעסוקה הבריאות הרווחה והחינוך".

למרות המתחים שאיפיינו את מערכת הבחירות, טקס השבעת בחרי הכנסת עבר בממלכתיות, כאשר, כמדי השבעת כנסת חדשה, גדשו את היציעים בני משפחה, דיפלומטים וח''כים בעבר. 

וידאו: השבעת הכנסת ה-21 (צילום: לשכת העתונות הממשלתית / כנסת ישראל)


באווירה חגיגית ומרגשת החלה ישיבתה הראשונה של הכנסת העשרים ואחת, שנפתחה כאשר חוליית מחצצרים מתזמורת צה"ל השמיעה שלוש תרועות כבוד לנשיא המדינה ראובן רובי ריבלין שפתח את הישיבה בשלוש נקישות פטיש את ונשא דברים.

הנשיא ריבלין התייחס למערכת הבחירות ולשסעים שנוצרו בחברה הישראלית במהלכה: "עברנו מערכת בחירות קשה. השמצנו והושמצנו. סילפנו. עבדנו שעות נוספות בשירות הדה לגיטימציה, השנאה והמשטמה. עכשיו, די. מספיק. צריך לטפס מעלה. להניח את חרבות הבחירות ולנקות את הלכלוך. השיקולים הפוליטיים כבר אינם יכולים להיות המצפן היחיד. זוהי לא רק הציפייה מכם, זוהי דרישה ותביעה של כל אזרחי ישראל, ממנהיגינו, מכל יושבי הבית הזה."

"העם, הריבון, אמר את דברו בבחירות האחרונות. נער הייתי וגם זקנתי. זכיתי לשרת את העם מהקואליציה ומהאופוזיציה. לחברי הכנסת מן האופוזיציה לעתיד, אני רוצה לומר: זוהי זכות לשרת את העם מהאופוזיציה, כפי שזו אחריות גדולה. ביקשתם מהעם את אמונו, ומשעשיתם זאת, כעת עליכם להצדיק את האמון שניתן בכם''.

''בבחירות דמוקרטיות, העם אף פעם אינו טועה. ההכרעה הדמוקרטית היא רצון העם, והעם הוא הריבון היחיד בדמוקרטיה. הזכות לשרת את העם מהאופוזיציה היא הוכחת נאמנות לדמוקרטיה, היא החובה לבקר ולפקח, והיא האתגר והאחריות לשכנע''.

במהלך הישיבה הושמעו קטעים מההכרזה על הקמת מדינת ישראל בקולו של דוד בן-גוריון, ולאחר מיכן קרא יו"ר הכנסת בפני חברי הכנסת הנרגשים את נוסח הצהרת האמונים - "אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל ולמלא באמונה את שליחותי בכנסת", וכל ח"כ בהיקרא שמו קם והצהיר "מתחייב/ת אני".

הישיבה התקיימה במעמד מכובדי סגל א' של המדינה בהם נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, מבקר המדינה השופט יוסף שפירא, נגיד בנק ישראל אמיר ירון, יושב-ראש ה הסוכנות היהודית יצחק בוז'י הרצוג, מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן, ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון, יושבי ראש הכנסת לשעבר שבח וייס ודן תיכון, ראשי הנציגויות הזרות בישראל, ראשי העדות הדתיות בישראל ובני משפחותיהם הנרגשים של חברי הכנסת.

תגובות

End of content

No more pages to load