• 10 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''נקלקל לכם את יום העצמאות ואת האירוויזיון'', מבטיחים הפלגים בעזה

ממשלת ישראל מדברת על רגיעה והסדרה, אבל בנגב המציאות אחרת לגמרי: תוך פחות מ-24 שעות ארעו שתי שרפות ביערות כתוצאה מבלון תבערה והבוקר - אזעקת צבע אדום ביישובי אשכול, בשל ירי רקטות

דליקה באשכול (צילום: התנועה לעתיד הנגב המערבי)

הסדרה? רגיעה? בעוד שהממשלה מדברת על הסדרה מול החמאס ועל שקט המושג בשל הרתעה, בנגב, בעוטף עזה, רואים מציאות אחרת לגמרי. רק ב-24 השעות האחרונות ארעו באשכול שתי דליקות יער בשל בלוני תבערה והבוקר - קמו תושבי מועצת אשכול לקול אזעקת צבע אדום, בעקבות ירי רקטות על שטחם. מדובר בירי השני לעבר ישראל במהלך השבוע.

וידאו: המתיחות בדרום (עריכה: דני בלר)
​​​​​​​
הפלגים בעזה הודיעו אתמול, רביעי, כי הם נחושים לשבש את חגיגות העצמאות ולפגוע בתחרות האירוויזיון. בתחילת השבוע צה''ל פרס כיפות ברזל ברחבי הארץ, מתוך הערכה שפלגים סוררים יירו על ישראל, לעבר יישובים בנגב ולעבר תל אביב. ירי על ישראל בזמן תחרות האירוויזיון ייחשב להישג תודעתי גדול, על פי המחשבה של הארגונים העזתיים. ירי שכזה עלול לגרום למשלחות לבטל את בואן, שכן איש אינן יכול להכריח אמנים זרים להופיע תחת אש.

בצה''ל התייחסו לאירועי השעות האחרונות ואמרו: ''דובר צה"ל מוסר כי במהלך הלילה תקפו מטוס קרב וכלי טיס של צה"ל מספר יעדי טרור במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור בלוני נפץ ותבערה לעבר שטח ישראל מוקדם יותר היום. צה"ל רואה בחומרה כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל וימשיך לפעול נגד פעולות טרור אלו. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה''.

בתנועה לעתיד הנגב המערבי רואים בחומרה את האירועים: ''זוהי כחשת אש: השדות מול עין השלושה וכיסופים עלו באש. בנוסף, שריפת ענק ארעה באזור אשכול. באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות התעלמות. האלימות כלפי תושבי מערב הנגב היום היא הרקטה שתנחת חס ושלום, מחר בתל אביב או בשרון. שתפו, דווחו, תגיבורק אל תשארו אדישים ואל תעמדו מנגד. כי לכולנו הזכות לשיוויון בבטחון''.

בכבאות והצלה מחוז דרום אמרו כי ארבעה צוותי כיבוי מנתיבות בסיוע צוותי קק"ל ורט"ג פעלו בשריפה גדולה של קוצים ויער באזור מועצה אזורית אשכול,  להשגת שליטה ומניעת התפשטות. מחקירה ראושנית עולה, כי הדליקות נגרמו מבלון תבערה. 


תגובות

End of content

No more pages to load