• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הדרום במלחמה: עיריית ב''ש פותחת מקלטים, למעלה מ-100 רקטות על הנגב

משעות הבוקר: למעלה מ-100 רקטות על יישובי הנגב. מאתמול נסגרו צירים מרכזיים בעוטף עזה. צה''ל תוקף בעזה, הוראת לפתוח מקלטים גם בב''ש - ובערים בהן רחובות

נפילה בכביש ראשי בדרום (צילום: רץ בוואצאפ).

כמעט 100 רקטות תוך שעתיים: ירי מסיבי על יישובי הדרום וגם על בגזרת לכיש ולראשונה, מאז צוק איתן, אזעקות במזכרת בתיה.
סמוך לשעה 10:00 בבוקר נורה מטח של עשרות רקטות על נתיבות, שדרות, יישובים במרחב לכיש, יישובים בתחום מועצת אשכול ובעוטף עזה. תושבים מדווחים על קולות נפץ, על שיגור מיירטי כיפת ברזל, על אזעקות צבע אדום במרחב כולו. אתמול, שישי, נסגרו צירי תנועה בעוטף עזה, אחרי שהתקבלו התרעות ברורות על כוונות הירי.


זירת פגיעת ביישוב בדרום הארץ (צילום: כבאות והצלה מחוז דרום)

בדקות האחרונות, 15:00, הוציאה עיריית באר שבע הנחיה לפתוח את המקלטים הציבוריים. צה''ל מבצע תקיפות נרחבות ברצועה, אך בפיקוד העורף טרם החליטו על המשך ההוראות לגבי מחר - והמשך השבוע, לרבות ימי זיכרון ועצמאות. בדקות האחרונות מתרפסם בכלי תקשורת ערביים, כי נעשים מאמצים מצד המצרים להביא להרגעת המצב. צה''ל מגיב תגובות מדודות, מתוך רצון לא להביא להסלמה. 

הנחיות פיקוד העורף להיום - שבת:
​​​​​​​


וידאו: תקיפת חיל האוויר בבאדר, עזה (מקור: טוויטר)
​​​​​​​

​​​​​​​

וידאו: הירי על שדרות (צילום: מאור ברדה)
​​​​​​​

אתמול ארעה תקרית, במהלכה נפצעו בינוני וקל קצין צה''ל וחיילת, שהיו בסיור. הקצין הוטס לסורוקה, שם טופל, החיילת פונתה ברכב צבאי. צה''ל השיב אש, חמישה פלסטינים נהרגו ועשרות נפצעו על פי נתוני משרד הבריאות הפלסטיני.למערכת הביטחון היה ברור כי זו תהיה העילה לפתיחה בירי על יישובי הנגב. 

וידאו: ירי על יישובי הדרום (מקור: רץ בוואצאפ)
​​​​​​​

דובר צה''ל מסר כי כלי טיס של צה"ל תקף לפני מספר דקות שני משגרי רקטות בצפון רצועת עזה. מוקדם יותר, לאור הערכת המצב הוחלט בצה״ל על חסימת אזורים וצירים הסמוכים לגדר המערכת.  האזורים והצירים שייחסמו הינם כלל צירי הגישה מערבה מכביש 232.  כמו כן, תיאסר כניסה לגבעת ״קובי״ בשדרות, גבעת הפעמונים, אתר ״חץ שחור״, גבעת נזמית וגבעת הפרש הבודד.  בנוסף, הוחלט על סגירת חוף זיקים למבקרים. 

וידאו: ירי על שדרות (צילום וואצאפ)
​​​​​​​


אתמול בלילה איימו גדודי אל קאסם ''כי לנוכח התוקפנות הציונית האכזרית על עמנו, המנהיגות של החדר המשותף של פלגי ההתנגדות הפלסטינית קוראת לכל הפלגים החמושים בעזה להגביר את מוכנותם ונכונותם להגיב על פשעי האויב''. 

​​​​​​​
הנפילה בחצר בית באחד מיישובי אשכול (צילום: ביטחון אשכול)

על פי צה''ל, זוהו כ- 50 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי כיפת ברזל יירטו עשרות שיגורים. כפי שידוע, נכון לשעה זו, 10:47, נרשמה נפילה באחד היישובים במועצת אשכול. 

אזעקה בחוף אשקלון (הועלה על ידי חדשות בזמן)
​​​​​​​

בשעה זו, 12:00, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מקיים הערכת מצב בהשתתפות ראש השב״כ, סגן הרמטכ״ל, מפקד פיקוד הדרום, ראש אגף המודיעין, ראש אגף המבצעים, מפקד חיל -האוויר, מפקד פיקוד העורף, מתאם פעולות הממשלה בשטחים ובכירים נוספים.

וידאו: הפגיעה בחוף אשקלון (צילום: רץ בוואצאפ)


הפגיעה בבית בחוף אשקלון (צילום: מועבר בוואצאפ)

בהוראת פיקוד העורף  נפתחו מקלטים באשדוד, אשקלון, מועצה אזורית אשכול, מועצה אזורית מרחבים, אשדוד, חוף אשקלון, שער הנגב וגן יבנה. על פי דיווחים פלסטינאים, צה''ל תוקף מטרות ברצועה. בית באיזור אשקלון, ספג פגיעה ישירה, ללא נפגעים.

 לאור ההסלמה בדרום,נציב הכבאות רב טפסר דדי שמחי קיים הערכת מצב והנחה על המשך המוכנות והכוננות בכלל המחוזות, בדגש על ישובי הדרום בתיאום עם כלל גופי הבטחון. בהמשך להנחיית הנציב, מערך הכבאות העלה את רמת הכוננות ותוגברו הצוותים בדרום.

תגובות

End of content

No more pages to load