• 04 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''בחרתם ביבי... מגיע לכם'': הרשת שמחה לאידם של תושבי הדרום

הישראלי המכוער: בשעות האחרונות מתפרסמים בפייסבוק יותר ויותר פוסטים המביעים שמחה על הפצצת הדרום, שתמך באופן גורף בבנימין נתניהו

אחד הפוסטים העדינים. אחרים הכילו שפה בוטה יותר (צילום מסך)

''תושבי הדרום - בחרתם ביבי? זד***נו'', ''בחרתם ביבי... תאכלו אותה'', ''אין סיפמטיה כלפי תושבי הדרום - בחרתם ביבי, לא נעזור לכם'' - אלה חלק מהפוסטים העדינים כנגד תושבי הנגב ודרום הארץ, מצד תושבים במרכז הארץ. כזכור, הנגב תמך באופן גורף בליכוד ובבאר שבע, ברשתות החברתיות, הייתה מתיכה גורפת בנתניהו.

מאז החל סבב הלחימה מתפרסמים פוסטים רבים, הקוראים לא לתמוך בתושבי הדרום המופגזים, לא להושיט להם עזרה ולא להראות כלפיהם סימפטיה, בשל תמיכתם בנתניהו. חלק מפוסטים לא ניתן אפילו לצטט, בגלל לשונם הגסה והמשתלחת. מדובר בדברי שנאה של ממש כלפי תושבי הדרום. 


פוסט שזכה לתגובות ושיתופים רבים (צילום מסך)

הינה כמה מהקלים שבהם: ''בחרתם ביבי -  קיבלתם זיבי. מצטערת אבל הסימפטיה שלי יורדת וכמעט נעלמת כלפי תושבי הדרום אחוזי ההצבעה הראו רשמית שהרבה מהם פשוט מטומטמים. מרחמת על אלו שלא הצביעו ביבי וצריכים עדיין לסבול'', כתבה אורית. 

''תושבי הדרום בחרתם ביבי קיבלתם טלים פשוט אתם הזויים שאתם מצבעים לביבי שמה מעניין אות רק הכיסא נטו בכדי להציל אל העור שלא נטו בושה'', כתב פנחס.

''בחרתם ביבי? זד**נו'', כתב דן. 

''הנשים איבדו את ביטחונן ושלוותן. צורחות בחדר המדרגות בהיסטריה. אנחנו הבאים בתור. אנחנו בשכונה הסמוכה. אין תקווה.
אבל רוב אשקלון תומכי ליכוד וביבי. כמו זה שבתמונה. אלה המטומטמים שקובעים את גורלנו'', כותב מורדכי, שאגב, גר באותה עיר. 


באחת הקבוצות נכתב הפוסט הזה, בתגובה על סגירת מפעלים בנגב (צילום מסך)

''תושבי קרית גת, קרית שמונה וכל הפריפריות!  81% מכם הצביעו לליכוד ולימין.... סגרו לכם מפעלים?  אתם מובטלים?  כנראה מגיע לכם!  ב 2009 ביבי הבטיח לא לסגור מפעלים, ואתם המטומטמים שונאי שמאל, תמשיכו לאכול חצץ. למה?  כי ביבי יודע שאתם שפוטים שלו ושל שרה, ביבי מזהה אתכם כעבדים שחורים ושונאי שמאל.  מה איכפת לו, הוא חי על חשבונכם, אשתו גונבת חופשי, משפחה מושחתת ואתם תסבלו לעד!  תהנו מביבי עד 120...'', נכתב באחת הקבוצות, הרוויה בקריאות לא לעזור לתושבי הדרום וכל מי שהצביע ימין. 

אלה כמובן פוסטים פתוחים לציבור הרחב. בקבוצות וואצאפ וטלגראם השיח הרבה יותר אלים וכולל דיעות מכלילות ומעליבות על תושבי הנגב. הדברים המעליבים אינם חדשים, אותן סטיגמות הנאמרות כבר שנים. מה שחדש הוא ההקשר בו הם נאמרים והדעה כי אין להושיט עזרה לתושבי הדרום שמצויים תחת ירי עזתי, משום שבחרו בליכוד.

תגובות

End of content

No more pages to load