• 03 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גם תחת איום טילים, מפוטרי חרסה ממשיכים לשבת בכניסה למפעל הנעול

''אנחנו חוששים מהאזעקות, אבל יש לנו בבית משפחות לפרנס'', מספר אחד העובדים. היום, ראשון, אמור להיערך בבית המשפט דיון גורלי בעניינם

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

גם תחת אזעקות ואיום ירי טילים על באר שבע, ממשיכים מפוטרי ''חרסה'' באר שבע לשבת בכניסה למפעל הנעול. עם צאת חג הפסח, במוצאי שבת, קיבלו העובדים מכתבי פיטורין. חרסה הינו המפעל הוותיק בבאר שבע והוא העסיק 115 עובדים, בהם עובדים וותיקים, בגילאי ה-50 וה-60 שלהם, שנפלטים למעגל האבטלה. סגירת המפעל הינה ככל הנראה החלטה סופית, אחרי שהבעלים החליט להעביר את הייצור לטורקיה, בה שכר העובדים זעום והם נטולים זכויות סוציאליות. המפוטרים דורשים לקבל את פיצויי הפיטורים שלהם.

מפוטרי חרסה בכניסה למפעל, גם תחת איום הטילים (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​

אזימוב יישר, ממלא מקום יו"ר וועד העובדים, בן 54, עובד מזה 24 שנים במפעל: "אנחנו ממשיכים להפגין ולמחות נגד הדבר האיום שעשו לנו ציפינו שנקבל את מה שמגיע לנו וזה לא קרה אין לאן ללכת. לא קבלנו שום תשובה מההנהלה . למרות המצב הביטחוני ולמרות שאנחנו מפחדים, יש לי בבית אשה שהשארתי ומשפחות לפרנס.  נלך עד הסוף."

היום, ראשון, בשעה 13:00, בבית משפט המחוזי בבאר שבע ,יתקיים דיון בבקשת ההסתדרות במרחב הנגב ו-וועד עובדי חרסה למנות מפרק זמני למפעל. הבקשה הוגשה בהנחייתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד על ידי באי כוחה של ההסתדרות עורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין מתל אביב .

את השבת עשו מפוטרי חרסה ב"ש, המפגינים מזה שבוע, בכפר שמריהו מול ביתו של הבעלים יואב גולן. הבוקר, למרות ירי הרקטות לעבר יישובי הנגב, הם המשיכו למחות מול המפעל ומייחלים שבית המשפט יאמר את דברו.

יקיר אוקנין מזכיר האיגוד המקצועי מטעם ההסתדרות במרחב הנגב המלווה את מאבק העובדים מהיום הראשון: :"אנחנו נמצאים ביום חשוב מאוד וקריטי לעובדים הדיון בבית המשפט המחוזי למנות מפרק זמני בעוד החברה מתנהלת כפי שהובן ודווח בתקשורת בצורה לא הגיונית ולא תקימה ביחסה לאותם עובדים שהשקיעו את כל חייהם במפעל וההוכחה הטובה ביותר שגם בימים הקשים ביותר מבחינה בטחונית כמו היום אנחנו בכל זאת נמצאים ומוחים מול שערי המפעל ולא נרתעים מהמצב .באמצעותכם אני רוצה להודיע לכל תושבי באר שבע: הביעו סולידריות ותגיעו היום לבית המשפט''.

לא מכבר הגיבה הנהלת חרסה להחלטה לסגור את המפעל בבאר שבע: "החלטת החברה לסגור את מפעל חרסה בבאר שבע נעשתה בלב כבד. בשנים האחרונות השקיעה חמת סכומים משמעותיים במפעל במטרה לשפר את יכולות הייצור אך על אף השקעות אלו המפעל המשיך להתקשות אל מול התחרות הקשה, ביטול המכסים ופתיחת השוק ליבוא מטורקיה. חרסה הציגה נחיתות ייצור ונכנסה להפסדים עמוקים. לא היה מנוס מסגירתו של המפעל. אנו שיתפנו את העובדים בנושא, אנו כואבים את כאבם של העובדים ומבינים, נתמוך בעובדים נעשה את מירב המאמצים למצוא להם מקומות תעסוקה. לקבוצת חמת עוד שלושה מפעלים המעסיקים 400 עובדים, נמשיך להשקיע בתעשיה הישראלית ולהרחיב את המפעלים הקיימים ולייצר בישראל. המו"פ של חרסה ימשיך לפעול מישראל''.

תגובות

End of content

No more pages to load