• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סיפור מתעדכן: הדרום שקט מ-4:30 בבוקר, פיקוד העורף הסיר את ההגבלות

בישראל לא מדברים על ''הפסקת אש'', אלא על ''הסרת הגבלות פיקוד העורף''. הלימודים מתחדשים בהדרגה ביישובי הדרום

חזרה לשיגרה - עד הסבב הבא (צילום: משטרת ישראל)

אחרי אזעקה אחרונה בעוטף עזה בשעה 2:30, החל מהשעה 4:30 שורר שקט בגזרת הדרום, אחרי יומיים במהלך נורו לא פחות מ-700 רקטות. לפנות בוקר, החליט פיקוד העורף להסיר את כל ההגבלות, אך ישראל לא מדברת על ''הפסקת אש'', אלא על ''הסרת הגבלות פיקוד העורף''. הלימודים בנגב מתחדשים בהדרגה ולא בכל המועצות.

נכון לשעה 7:45 חוזרים ללימודים ולפעילות מלאה בערים הבאות:
באר שבע - כולל אוניברסיטת בן גוריון. עומר. להבים. מיתר. שדרות. נתיבות. המועצות האזוריות מרחבים. מועצת בני שמעון. הלימודים גם מתחדשים בהדרגה ברהט וביישובים הבדואים. 


מועצת אשכול, שער הנגב והעיר אשקלון החליטו לא לחדש את הלימודים. באופקים מתארגנים לקראת חידוש הלימודים, אך טרם יצאה הודעה. 

הבגרות באזרחות תתקיים כרגיל. עם זאת, במשרד החינוך ייקבע מועד נוסף.

הפסקת אש? - עד הסבב הבא


פיקוד העורף החליט להסיר, החל מהשעה 7:00, את ההגבלות, אך בישראל לא מדברים על ''הפסקת אש''. גם הפלסטינים לא מודים באופן רשמי שיש הפסקת אש ולכולם בנגב ברור - כי הכל נזיל, עד הסבב הבא.

הבוקר, יום שני, פורסמו דיווחים בתקשורת הפלסטינית שהושגה הפסקת אש בין הפלגים ברצועת עזה לבין ישראל, אשר נכנסה לתוקף משעה 4:30. על פי דיווחים שונים, התנאי להמשך הפסקת האש הוא שישראל תתחייב לא לפתוח באש על המפגינים בגדר, וכי תנצור אש. הג'יאהד האיסלמי לא התחייב להפסקת האש וגם חמאס מתנה אותה בנצירת אש מוחלטת.

בדרום יש מועצות שהחליטו לא לחדש את הלימודים, בהן המועצות האזוריות אשכול, שדות נגב, חוף אשקלון, שער הנגב ושדות נגב והן בוחנות את מהלך העניינים. בנגב יש מבוכה ולא כעס: איש לא יודע מהם התנאים והסיבה על פיה ישראל הסכימה לרגיעה. הם לא לבד: גם שרי הקבינט לא יודעים מהם התנאים על פיהם ראש הממשלה, שהוא גם שר הביטחון, החליט לנצור אש מול חמאס והפלגים בעזה, במיוחד אחרי סבב - שהוא האלים ביותר מאז צוק איתן. 

ההסכם מול הממשלה בעזה אינו כולל הפסקת צעדות השיבה ואלה ייערכו כרגיל מדי שישי. לכולם בנגב ברור כי אם מפגינים ייפצעו מירי צה''ל או אם יהיו הרוגים בעת ניסיונות חדירה - התמונה תשתנה תוך רגע.

בישראל, באופן רשמי, אמרו כי אירועי יום העצמאות והאירוויזיון אינם מהווים שיקול. חטיבות הועברו לגבול הרצועה, לקראת פעולה רחבה. הדיבורים מצד ישראל היו לפחות אתמול, על פעולה מכאיבה, שכוללת חזרה לחיסולים הממוקדים. מהשעה 4:30, ישראל שותקת ובנגב סופרים את הימים עד הסבב הבא.

ארבעה ישראלים נהרגו בסבב. מאות בני אדם נפגעו: פצועים קשה וקל וכן נפגעי חרדה.

ההרוגים הם:
משה אגדי מאשקלון, בן 58, רקטה פגעה בביתו בלילה שבין שבת לראשון.
ביום ראשון בצהריים נהרגו  זאיד אלחמאמדה, בן 41, מהכפר סוואיווין בנגב. הוא נפגע מרקטה במפעל באזור התעשייה באשקלון. 
משה פדר, בן 60.  מכוניתו נפגעה מירי נ"ט מעזה ליד יד מרדכי.
בערב נהרג פנחס מנחם פשווזמן,  בן 21, כאשר רקטה פגעה ברחוב באשדוד, בעת שרץ לחפש מרחב מוגן.

יהי זכרם ברוך!

בבתי חולים מאושפזים עדיין נפגעים רבים: 

בבית החולים סורוקה בבאר שבע טופלו  70 נפגעים מאז החל סבב הטרור. בבית החולים ברזילי  מאושפזים  12 נפגעים,  שלושה מהם במצב קשה. במהלך סבב הטרור טופלו בבית החולים 136 פצועים: 63 סבלו מפגיעות קלות ו-64 היו נפגעי חרדה.

אדם, אשר נפצע קשה בעקבות נפילה מגובה בעת אזעקה, עדיין מונשם ומורדם. עובד חקלאות יליד תאילנד נפצע בינוני.

תגובות

End of content

No more pages to load