• 03 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שגרירים עם מצלמות: תלמידים מרהט בתערוכת צילום בינלאומית

בני הנוער מרהט מתעדים את הסביבה שלהם וכותבים את התחושות שלהם. העבודות יוצגו בפסטיבל הבינלאומי PHOTO IS: REAL, בו מבקרים אורחים מכל העולם

עבודה של אחד התלמידים שתוצג בפסטיבל הבינלאומי

שגרירים עם מצלמות: תערוכה חדשה  של נערים ונערות בני 17  מהעיר רהט תוצג בפסטיבל הבינלאומי לצילום (2019) של ארגון PHOTO IS: REAL, פסטיבל אליו מגיעים אלפי מבקרים מכל העולם ומוצגות בו מעל 200 תערוכות של צלמים מובילים מהארץ ומחו"ל. 

התערוכה היא פרי יוזמה  של ארגון ''השחר החדש'' הפועל לקידום בני הנוער הבדואי בחינוך, תעסוקה ומנהיגות. במסגרת תכנית "עתיד בטוח" של השחר החדש, הנערים והנערות קיבלו הכשרה תיאורטית בכלי הצילום, התנסות מעשית בכלים שנלמדו, התבוננות וניתוח התוצרים שהלכו והתפתחו וכתיבת טקסטים משלימים לדימויים המבטאים את רגשותיהם. 

אורן לבון הוא צלם חברתי והוא מי שהנחה והוביל את הנערים בלימוד והצילום מטעם ''PHOTO IS: REAL: "במהלך המפגשים בני הנוער חוו באופן בלתי פורמלי שימוש במצלמה/טלפון חכם ככלי לביטוי עצמי.  למרות קשיי השפה, התקבלתי בזרועות פתוחות והתלהבות על ידי בני הנוער שהשתוקקו ללמוד את הטכניקות השונות בצילום  ולמצוא את הדרכים המתאימות  לביטוי רגשותיהם.  בחשש רב ובצעדים  מדודים הנציחו את המרחב הציבורי , המרחב הפרטי והמשפחתי  ואפשרו לנו הצצה לעולמם ולנושאים המעסיקים אותם", אומר לבון.

ג'מאל אלקירנאוי, מנכ"ל עמותת השחר החדש: "עמותת השחר החדש מתמקדת ביצירת שירותים חדשניים לקהילה הבדואית ולבני הנוער. העמותה שמה דגש בטיפול בתחושת הבדידות החברתית והתרבותית בקרב בני הנוער, וביצירת אפשרויות לקידום חינוכי וחברתי ויזמות. הפרויקט בשם PHOTO IS: VOICE , נתן הזדמנות לבני הנוער ברהט להביע את עצמם בדרך עצמאית ושונה אך פורצת גבולות". 

התערוכה  מוצגת בעיר רהט ,בעמותת ''השחר החדש'',   עד ה-20 במאי. 

תגובות

End of content

No more pages to load