• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שופט בדימוס מב''ש כתב פוסט על התרבוש של לינור אברז'ל - ועורר סערה

השופט בדימוס עודד אל-יגון, נשיא בימ''ש השלום בב''ש לשעבר, העלה פוסט בו ביקר את לבושה של מנחת טקס הדלקת המשואות: ''המגישה חובשת לראשה תרבוש רב קומות... מאידך שמלתה ההדוקה מבליטה היטב את שדיה...''

תרבוש רב קומות? מנחת הטקס, אלינור אברז'ל (צילום מסך / שידור של כאן 11)

גם אם מדובר באירוע האמור להיות מאחד, מעבר מיום הזיכרון ליום העצמאות, טקס הדלקת המשואות בירושלים כבר מעורר לא מעט ויכוחים: כולם אהבו את מארי נחמיאס, אם ואישה למופת, ניצולת שואה מטוניס השיאה משואה. לא היה מי שלא התרגש כאשר איריס יפרח, בת-גלים שער ורחלי פרנקל, אימהות שלושת הנערים שנרצחו בפיגוע הדליקו את המשואה. הזמר יהודה פוליקר, שכל כך אהוב וכל כך מחבר את כולם, ריגש את הצופים וכך כל מדליקי המשואות והאמנים, בהם להקת ''שלווה'', שמזמן קנתה את לבבות כלל הצופים. כל אחד ממשיאי המשואות היה ראוי. 

אלא שלא כולם אהבו את הטקס: השופט בדימוס עודד אל-יגון, אשר שימש בעבר  כסגן נשיא בית משפט השלום בבאר שבע.
ועד דצמבר כ-2001 כנשיא בתי משפט השלום במחוז הדרום, כתב פוסט, בו ביקר את לבושה של מנחת הטקס, לינור אברז'ל, מי שהייתה מיס עולם לשנת 1998 - וחזרה בתשובה: 

''ניסיתי לצפות בטקס הדלקת המשואות, אחרי דקה נמלטתי על נפשי. המגישה חובשת לראשה תרבוש רב קומות, כמצווה בימים אלה על נשים שומרות מצוות. מאידך שמלתה ההדוקה מבליטה היטב את שדיה המתנוססים בגאון לתפארת מדינת ישראל, זאת כדי לשמח את לבם של אחינו החילונים, וכנראה גם כדי ליצור אווירה של אחדות בעם'', כתב.

''לשמחת לבי האיש שהניף את דגל המדינה, עטה על ידיו כפפות צחורות. אני מניח שביקש להגן על עצמו מפגע וצרה, ואני חושב שאולי ביקש בדרך זו לאותת לצופים ולהעביר אליהם את תחושותיו על מה שקורה לדגל הזה, ועל הכיוון שאליו הוא מתנופף בשנים האחרונות. אולי אחזור לצפות מאוחר יותר, כדי לדווח לסרבני הצפייה האחרים''.


הפוסט מעורר הסערה של השופט בדימוס (צילום מסך)

הפוסט עורר תגובות רבות, כפי שהיה מצופה בימים בהם מערכת המשפט נתונה למתקפה, כמו גם כל מי שמעיז לבקר בימים אלה סמלי מדינה או בעלי שררה.  

וזו לא הביקורת היחידה כלפי הטקס, שאמור להיות טקס מאחד: בטקס נטלו חלק שני מדליקי משואה להט''ביים, שלפחות אחד מהם דיבר על קבלת האחר ו''זכותנו להיות מי שאנחנו'', מבלי להזכיר את המילים המפורשות המרכיבות את ראשי התיבות להט''ב או את המילה להט''ב עצמה. להט''ביים נותרו, לפחות בטקסים רשמיים של מדינת ישראל ''האחר'', ''השונה'' וה''מבקש לחיות בדרכו''. 

וידאו: מעורר מחלוקת - טקס הדלקת המשואות - השידור המלא (כאן - תאגיד השידור הישראלי)


הפוסט המקורי:​​​​​​​
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load