• 08 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חנה בחניית נכים בסורוקה, ערער - וישלם קנס מוגדל

אחרי דיונים שנמשכו שלוש שנים, תושב ב''ש ישלם קנס מוגדל על חניה בחניית נכים בסורוקה. הנאשם טען כי לא היה שילוט במקום, הפקחית הוכיחה אחרת

חניית נכים (צילום המחשה: Omer Simkha / CC BY 2.0)

הערעור לבית המשפט עלה ביוקר לנהג שחנה בחניית הנכים בסורוקה: בסופו של דבר, הוא שילם קנס גבוה מהקנס המקורי, אחרי שבחר לערער על הדוח שרמה הפקחית. הקנס המקורי עמד על 1,000 שקלים. בית המשפו בבאר שבע, אחרי ששמע את עדות הנהג ואת עדות הפקחית, החליט להעלות את גובה הקנס ל-1,500 שקלים.

על פי העולה מעובדות כתב האישום, לפני כשלוש שנים, ב-16 בפברואר, 2016,  החנה הנאשם את רכבו ליד תמרור המסמן מקום חניה לרכב נכה משותק רגליים, וזאת מבלי שיהא ברשותו תג חניה לנכה. פקחית של עיריית באר שבע נכנסה באופן יזום לחנייה של סורוקה, כדי לאכוף עבירות חנייה. 

על פי התמונות שהגישה הפקחית לבית המשפט, נראה כי במקום יש לפחות שלושה תמרורים ברורים המעידים כי מדובר במקומות חניה לנכים משותקי רגליים. רכבו של הנאשם נראה כאשר הוא חונה בין שני רכבים, כאשר מאופן החניה ברור כי רכבו מפריע לרכבי הנכים המצויים בסמיכות אליו.

הנאשם ניסה לטעון אחרת: ''כשהגעתי, הרכב שאת (הפקחית) מציגה לי בתמונה, הוא כבר לא היה. בנקודת הזמן שאני החניתי  הרכב לא היה. כשאת נוסעת בכביש ואת רואה שאין תמרור ואין סימן אז אני מחנה. אם המחוקק היה רוצה שאני לא אחנה, היו שמים תמרור. מי שטעה שיתקן... אחרי שקיבלתי את הדו"ח, אני חזרתי למקום ואני נשבע שכל החניה לא הייתה כפי שהייתה בזמנו שהחניתי. לא צילמתי. לא מצאתי את החניה המקורית בה החניתי''.

בהכרעת הדין צויין כי  ''פרשנותו של הנאשם לפיה בין שני התמרורים לא מסומן דבר ועל כן מותר לחנות שם, היא פרשנות הנוגדת את תכלית החוק ומשוללת כל יסוד. ברור כי כאשר מסומנים ברצף מספר מקומות חניה לנכים, ובייחוד לנכים משותקי רגליים, אין הדבר מתיר לחנות ברווח המצומצם שנותר במקומות החניה, שכן ברור כי יש להשאיר מרווח לטובת הוצאת כסאות גלגלים ומעלון, וכך עולה אף מהתקנות שהוגשו על ידי באת-כוח המאשימה''.

בסופו של דבר, הנאשם שילם קנס מוגדל, בסך 1,500 שקלים.


תגובות

End of content

No more pages to load