• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סופר שבויים: תושבים במיתר מוחים נגד המחירים בסניף שופרסל

במיתר יש רק סופרמרקט אחד, של שופרסל ולתושבים נמאס לשלם יקר: האם מחאת הרשת תגרום לסניף המקומי להוריד מחירים? בשופרסל מודים: ''קיים פער מחירים בין הפורמט השכונתי לפורמט הדיסקאונט''

סניף שופרסל מיתר (צילום: דני בלר)

תושבי מיתר יוצאים למאבק ביוקר המחיה: ביישוב יש רק סופרמרקט אחד, ''שופרסל שלי'', במרכז המסחרי והוא פשוט יקר. ''היוקר הוא בסל כולו, מלבד המוצרים שבפיקוח. אנחנו משלמים יקר על מוצרים כמו עגבניה: 7.9 שקלים, מלפפון 8.9 שקלים, אבטיח 8.9 שקלים, חזה עוף עולה כמעט 40 שקלים, דג אמנון קפוא עולה 39 שקלים לעומת 26 שקלים ברשתות אחרות וזה לא הכל: אמרו לנו שצפויה עליה נוספת'', אומר שי דוד, תושב מיתר, שלקח על עצמו לארגן את המחאה. 

רשת שופרסל מפעילה כמה פורמטים, בהם ''שופרסל שלי'', בדרך כלל השכונות, ''שופרסל דיל'' שהוא זול יותר וממוקם בדרך כלל בשולי הערים, שופרסל דיל אקסטרא, סניף דיסקאונט ושופרסל אקספרס סניף שכונתי בגדול בינוני, שאינו דיסקאונט. במקביל, שופרסל מציע שירות קניות באינטרנט, שאינו זול כמו שופרסל דיל אקסטרא. ככל שהתחרות סביב הסניף רבה יותר, כך המחירים בסניף נמוכים יותר. ככל שהסניף הינו היחיד באיזור מסויים, כך מחיריו גבוהים יותר. 


​​​​​​​
סיבוב מדפים: יקר לתושבים (צילום סלולרי)

תושבי מיתר הם בבחינת ''לקוחות שבויים'': מרכול אחד, אלא אם הם ייסעו ללהבים השכנה או ירחיקו לבאר שבע. בעבר, מספר דוד, הייתה מחאה על המחירים היקרים, הייתה הוזלה נקודתית - אך המחירים שבו לעלות. לפני כשבועיים דוד ביקר בסניף והעלה שידור חי מתוכו. הפוסט שפרסם זכה לתגובות רבות, אך המחירים נותרו יקרים. גם אם מיתר נחשב לישוב מבוסס, באשכול הסוציו-אקונומי 9 (אחד מתחת לגבוה ביותר), חלק מהמחירים נראים כאילו נלקחו ממעדניה בכפר שמריהו. לדברי דוד, חלק מהתושבים עבר לעשות את הקניות ברשתות אחרות, ביישובים השכנים. 

בישראל פערי התיווך גבוהים

כל מי שנוסע לברלין או לערים אירופאיות אחרות או מזמין מוצרים דרך הרשת, רואה את הפרשי המחירים המקוממים לעיתים, מוצרים מתוצרת ישראל זולים יותר בחו''ל, מאשר בארץ. חקלאים, עימם שוחחנו, מספרים על התמורה נמוכה שהם מקבלים לתוצרת, בין אם ביצים, ירקות, פירות ועוד. עד שהמוצר מגיע לצרכן, הוא עובר דרך ידי מתווכים. הצרכן משלם בסופו של דבר ביוקר, בין אם זה קפה, משחת שיניים, מעדני חלב, מוצרי סויה וגם - בגדים, מוצרי חשמל ועוד. 

המחאה החברתית לפני כמה שנים הצליחה להוריד, נקודתית, את יוקר המחיה, אבל השפעתה התפוגגה מהר מאוד. בישראל משלמים יקר על דלק, על חינוך, על דיור, על בריאות, התחבורה הציבורית לא משהו ורבים נאלצים להתנייע ברכב הפרטי, שהוא מסחטת כספים.

תגובת שופרסל: ''סניף שופרסל שלי במיתר הינו סניף שכונתי המציע ללקוחותיו מחירים הוגנים לצד חווית שירות''

מרשת שופרסל נמסר בתגובה: "כפי שהדגשנו בעבר בנושא, סניף שופרסל שלי במיתר הינו סניף שכונתי המציע ללקוחותיו מחירים הוגנים לצד חווית שירות, טריות ואיכות מוצרים. הפעלתו של סניף שכונתי קטן כרוכה בעלויות תפעול גבוהות משמעותית בהשוואה לסניפים בפורמט דיסקאונט המצויים באזורי תעשייה ועל כן קיים פער מחירים בין הפורמט השכונתי לפורמט הדיסקאונט אך מחירוני הרשת בכל רחבי הארץ הינם אחידים וארציים".

תגובות

End of content

No more pages to load