• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

על רקע אפשרות לסבב לחימה: הפיצוי ליישובי הנגב הוארך עד סוף השנה

בנגב מבינים כבר שהסבב האלים הבא הוא עניין של זמן ומהרגע שתחרות האירוויזיון תסתיים, תתחיל הספירה לאחור: מתווה הפיצוי הוארך עד לסוף השנה

זירת פגיעת רקטה בב''ש. הפיצוי הוארך (צילום: דוברות המשטרה)

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ב) פה אחד את המלצת שר האוצר, משה כחלון ומנהל רשות המסים, ערן יעקב, להאריך את מתווה הפיצויים במסלול שכר. עוד אישרה הוועדה את הארכת מתווה הפיצויים במסלול מחזורים לענף התיירות הכפרית ולענף הדבורים. כל המסלולים הוארכו עד ל-31.12.2019.

הובקר נערך דיון סוער, בו קבל ראש מועצת שדות נגב, על כי חק מחברי הוועדה  מנותקים מהמציאות באיזור - ירי רקטות בסבבי לחימה חוזרים, נזקים בנפש וברכוש ומנגנון פיצוי מסורבל. ח''כ אבי ניסנקורן, מסיעת כחול-לבן האשים את ראשי הרשויות במצב בנגב - וגרם לעידן לקום בכעס ולנטוש את הישיבה. 

שר האוצר, משה כחלון, על אישור הארכת תקנות הפיצויים: "בשני סבבי הלחימה האחרונים התחייבנו בפני ההורים שנעמוד לצדם כדי להקל, עד כמה שניתן, על הקשיים שעוברים עליהם ועל משפחותיהם בימי הלחימה. אישור התקנות היום הוא עמידה בהתחייבות זו. מטרת הפיצויים להסיר את החשש הכלכלי בפני ההורים, ולאפשר להם להתרכז במה שחשוב באמת, טובת הילדים והמשפחה".

הארכת מסלול פיצויים של שכר בגין היעדרות מעבודה בשל הוראות פיקוד העורף בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, תאפשר לפצות מעסיקים ועצמאים בגין הוצאות השכר בעבור הימים בהם העובדים שלהם נעדרו ממקום עבודתם בשל הוראה של פיקוד העורף על סגירת מוסדות חינוך ברשות מקומית או בשל הוראה על סגירת מקום עבודה, כולל לגבי 6.5.2019.

מסלול השכר מבחין בין תקופת היעדרות של עד 10 ימים במהלך התקופה המזכה (החל ב-1.3.19 ועד 31.12.19), בגינה יינתנו פיצויים "במסלול מהיר" בסך של 370 ₪ ליום לבין היעדרות של יותר מ-10 ימים, בגינה יינתנו פיצויים בהתאם לנוסחה שנקבעה בתקנות, בדומה למבצעים קודמים. הפיצויים לענפי התיירות והדבורים, שיינתן במסלול מחזורים, יאפשר לניזוק להגיש תביעה לקבלת החזר בגין ירידה במחזור העסקי בשל המצב הביטחוני בהשוואה למחזור העסקי בתקופה המקבילה אשתקד. יתרה מזאת, תינתן לו אפשרות לבחור לתבוע פיצויים במסלול שכר, במקום מסלול מחזורים.

מזכ״ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן השמיע ביקורת על ההחלטה: ''מעדיפים שמס רכוש ישלם נזקי שריפות במקום להקדים לחקלאים את הקציר ולסיימו במהירות. זוהי חלמאות לשמה.  במקום שהמדינה תעודד הורדה מוקדמת של 110000 דונם חיטה, היא הסכימה לשלם 8 מליון שקלים עבור השחת והתחמיצים ומסרבת להוסיף עוד 2 מליון שקלים עבור קציר החיטים שהתחיל אתמול''. 

בסבב ההצתות האחרון, הייתה פגיעה קשה בחקלאות בנגב: שדות רבםי עלו באש, תוצרת נפגעה, חקלאים נאלצו להתמש במכסות מים להשקייה על מנת לכבות שריפות, ציוד נפגע ועוד. 

בדיון בועדת הכספים שהתקיים הבוקר בנושא הפיצויים לתושבי הדרום בעקבות סבב ההסלמה האחרון ״גן סגור״  אמר יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג׳ג׳ ״ההטבות ליישובי העוטף נכונות ומוצדקות. אבל המציאות השתנתה. עד לפני כמה שנים נורו טילים בעיקר אל יישובי העוטף, ובשנים האחרונות הטווח התרחב, סבבי ההסלמה מתרבים ומספר הטילים שנורים עלה באופן משמעותי, מה שמחייב חשיבה מחודשת, הן לגבי ההטבות והן בהענקת תמריצים לתושבים למיגון הבתים.״

תגובות

End of content

No more pages to load