• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נתיבות אימפריה: העיר בה נמכרו הכי הרבה דירות חדשות

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת היום, שלישי, את מספר הדירות החדשות שמכרו הקבלנים. נתיבות מובילה במספר העסקאות, אך עיקר הביקושים - בתל אביב

העיר נתיבות, ממבט אווירי (צילום: מרכז להבה נתיבות / CC BY 2.5)

הפתעה: על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המתפרסמים היום, העיר נתיבות הינה העיר בה נמכרו הכי הרבה דירות חדשות מקבלנים - 382 דירות בין החודשים ינואר-מרץ 2019, גידול ניכר מהתקופה המקבילה בשנה שעברה, בה נמכרו 317 דירות, עליה של כ-20 אחוזים. למעשה, זו העיר בה נמכרו הכי הרבה דירות בישראל בתקופה האמורה. תל אביב נמצאת הרחק מטה בטבלה, עם 265 דירות בלבד. הטבלה מרכזת נתונים של יישובים בהם נמכרו יותר מ-150 דירות במהל פרק זמן זה. באר שבע לא מופיעה בטבלה ובבירור מול הלמ''ס, עולה כי היא עברה את הסף הזה.

על פי נתונים למ''ס המעודכנים ביותר, היקף מכירת דירות חדשות מקבלנים, בבאר שבע, עומדת על 846 דירות (הנתון העדכני ביותר הוא מ-2017), מה שמשקף כ-70 דירות לחודש. לדברי למ''ס, באר שבע לא עברה את הסף הזה. 

המקומות בהם נרשם הביקוש הגדול ביותר לדירות לא מפתיעים: בשלושת החודשים האחרונים הביקוש לדירות חדשות היו במרכז עם כ-26%, ותל אביב עם כ-20.5%, בהם נרשם שיעור גבוה של מעל ל-70% של דירות שמכרו הקבלנים.

נתיבות נהנית מפופולריות רבה מכמה סיבות: בראש ובראשונה, יש בה, בניגוד לבאר שבע, הטבות מס במסגרת חוקי הנגב. זהו תמריץ גדול לשכירים ועצמאיים. מחירי הנדל''ן עדיין נוחים וגם האווירה של המרחב הכפרי סביבה מוסיפה לסיבות להעדיף את נתיבות. 

תגובות

End of content

No more pages to load