• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלוני חבלה נפלו בבסיס בדרום, נוטרלו על ידי חבלן

זר של 30 בלוני תבערה, שהופרחו מעזה, נחת בבסיס צבאי בדרום ונוטרל על ידי חבלן. מוקדם יותר הבוקר חמאס ירה רקטות לכיוון הים

(צילום המחשה: דוברות המשטרה)

זר של 30 בלוני תבערה נחת הבוקר בבסיס צבאי בדרום. חבלן הוזעק למקום וניטרל את המטען. מוקדם יותר הבוקר, חמאס ירה רקטות לכיוון הים. חמאס מבצע מדי פעם ירי לכיוון הים, במהלכו הוא מנסה אמצעים שונים לשיפור מערך הטילים שברשותו, בהם טילי באדר-3 משופרים, בהם השתמש במערכה האחרונה ואשר גרמו נזק רב בבאר שבע, אשקלון ואשדוד.

מהמשטרה נמסר מוקדם יותר: ''במשטרת ישראל התקבל דיווח אודות צרור בלונים אליהם מחובר פריט מעורר חשד אשר הגיעו לשטח צה"ל בדרום הארץ. חבלן משטרה הגיע למקום ונטרל את הפריט. אין נזק, אין נפגעים''.

למרות מאמצי ההסדרה, בתיווך מצרי, המצב בדרום נותר במצב של שיגרה מתוחה ובידיעה שהסבב הבא הוא עניין של זמן. ברשתות החברתיות העזתיות מאשימים את השליח הקטארי, המטפל בהעברת הכספים לעזה, דרך ישראל, בכל צרה אפשרית ברצועה ואף טוענים כנגדו שהוא ''שליח ציוני'' ועושה דברם של האמריקאים והישראלים. 

ההיערכות לאורך גבול הרצועה נמשכת מאז תחילת הסבב האחרון. סוללות כיפת ברזל ממשיכות להיות פרוסות כפי שהיו בתחילת הסבב, מתוך חשש שאחד הפלגים יחדש את הירי לעבר ישראל. הערב, מוצאי שבת, נערך בתל אביב גמר תחרות האירוויזיון, מועד הנחשב רגיש במערכת הביטחון. ההערכה היא כי אחרי סוף התחרות, חמאס ינסה להבעיר שוב את השטח.

תגובות

End of content

No more pages to load