• 04 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נפרדים מאצטדיון וסרמיל: אוהדים, ספורטאים ועיתונאים במופע פרידה

האצטדיון, שהוקם בשנת 1959, ייהרס בקרוב לטובת מגדלי מגורים. עיריית באר שבע תערוך שורת אירועי פרידה בהשתתפות אוהדים, ספורטאים ואנשי תקשורת נחשבים

כשהדשא היה ירוק: וסרמיל בימי הזוהר שלו (צילום: LITTLE SAVAGE / נחלת הכלל)

נפרדים מסמל באר שבעי: אצטדיון וסרמיל, שהוקם בשנת 1959, ייהרס בקרוב, לטובת הקמת מגדלי מגורים. האצטדיון הוקם בשנת 1959 ונחנך ב-31 באוקטובר 1959 במשחק חגיגי של הפועל באר שבע מול הפועל תל אביב. ב-30 במאי 2015 התקיים משחקה האחרון של הפועל באר שבע באצטדיון בו גברה הקבוצה בתוצאה 0:4 על בית"ר ירושלים. 

האצטדיון אירח לא רק משחקי ספורט, אלא גם עצרות המוניות, בהן ימי ארגון לקראת הקמתם של יישובי הלוויין, מסיבות יום העצמאות ולפחות הופעה אחת הסטורית: בוב דילן הופיע בבאר שבע, בורסמיל - ולמעשה, זו הייתה ההופעה היחידה של אמן בסדר גודל כזה, ב-19 ביוני, 1993 - מאז ועד היום.


גם אכסניה למופע ההסטורי של בוב דילן (צילום: דני בלר)

וסרמיל גם היה שמו של סרטו המצויין של מושון סלמונה, מהגולל את סיפורם של נערים מבאר שבע, במציאות הקשה של העיר. הסרט קצר שבחים בתל אביב, בבאר שבע היו מי שלא אהבו את הצורה בה הוצגה העיר.

ועוד משהו: ממש בתחילת שנות ה-90 היה אמור לקום, בצמוד לוסרמיל, על דרך שמשון, פארק שעשועי מים ראשון בבאר שבע. מאחורי התכנית עמד איש העסקים רוני מאנה, שהשקיע את כל מרצו - ולא מעט מזומנים. טרקטורים עבדו, במקום הוקמו בונגלו'ס, הבאו מגלשות ומסיבה לא ברורה, הפרויקט ננטש. עם זאת, הוא לא נותר חסר שימוש וההבונגלוס הנטושים שימשו לא אחת כזולות ל''עישונים'' וגם למקום התבודדות רומנטית. אחרי כמה שנים, גם הזולות הורדו.

וידאו: פרידה מורסמיל. סרטו של ECLECTICOM, מתוך יוטיוב

כעת, בתור פרידה, עיריית באר שבע צפויה לערוך סדרת אירועים בשיתוף חברת כיוונים, שחקני כדורגל מהעבר, מועדון הפועל באר-שבע, אנשי ספורט תקשורת וכמובן ארגוני האוהדים – לרגל הפרידה מהאצטדיון העירוני ע"ש ווסרמיל.
האירועים יכלול סיורים, פאנלים מספרי סיפורים, מופע פרידה של האוהדים באצטדיון בשבוע האחרון של חודש מאי – תחילת יוני.

​​​​​​​
וידאו: האולסטראס שרים לוסרמיל (יוטיוב)

תגובות

End of content

No more pages to load