• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''צעדת השרמוטות'' חוזרת לב''ש: נשים יצעדו נגד תרבות האונס

היקפי הפגיעות מיניות בישראל מבהילים: 1 מכל 3 שנים נפגעת או מוטרדת והנתונים שווים בכל המגזרים. מחר, חמישי, תצא צעדת מחאה מגן סיאטל - כל הפרטים

משמרת המחאה בכניסה לאוני' בן גוריון (צילום סלולרי)

''צעדת השרמוטות'' חוזרת לבאר שבע: מחר, חמישי, תצא בשעה 17:00 מגן סיאטל, בשכונת ד' מזרח (רגר פינת סוסו הכהן) צעדת מחאה כנד אלימות מינית, האשמת הקורבן ובעד קבלת זכות הנשים על גופן. בשנה שעברה נערכה צעדה דומה, אשר קדם לה מאבק ציבורי, מאחר ובבאר שבע רבים התנגדו להעלות את נושא הפגיעות המיניות על סדר היום הציבורי. בסופו של דבר, משתתפות ההפגנה והחתמו על מסמכים בהם התחייבו שלא לנהוג בצורה פרובוקטיבית.

הצעדה תעבור על פני שדרות רגר לכיוון מרכז המורים. לדברי מארגנות ההפגנה, ''פגיעה מינית היא באחריות התוקף והתוקף בלבד. מערכת החוק,  החל מהמשטרה, דרך בתי המשפט, הסביבה הקרובה והמערכת הפוליטית- לא מגינות על נשים במידה מספקת.
יש צורך לשנות את המצב,  אין הצדקה לאונס לא משנה מה לבשת או מה מידת הקרבה לתוקף. אונס ותקיפה נפוצים לא פחות גם בחברות שמתנהלות לפי קודי הצניעות המחמירים ביותר ואין סיבה או הצדקה לזרוק את האשמה עלינו. הגיע הזמן לדבר''.

הסטטיסטיקה בנושא בישראל קשה:  1 מכל 6 ילדות תעבור התעללות מינית  עד גיל 12, שיעור הבנים הנפגעים מינית זהה לשיעור הבנות. 1 מ-3 נשים תעבור תקיפה מינית. אחוז הדתיות שנפגעות זהה לחילוניות.

גם הפעם, היו בבאר שבע מי שניסו למנוע את קיום הצעדה, מתוך טענה שאין מקום בעיר לעריכת מצעדים מתריסים וכי אין מקום לדיון ציבורי בנושא הפגיעות המיניות. ''המציאות שאנחנו חיות בה היא פרובוקטיבית לכשעצמה, כמות ההטרדות המיניות עברה כל גבול! כפי שאני תופסת את זה- כדי שיפסיקו להטריד, לתקוף, לאנוס נשים - אנחנו צריכות להיות הפרובוקטוריות שיעשו צעד קיצוני כדי שיתחילו לפחד לגעת במישהי מבלי שרצתה בכך'', אומרת לברנז'ה NEWS ענבר רושט, ממארגנות הצעדה. ''אנחנו נמשיך למחות ולא נעצור - עד שיפסיקו להשתמש במילה 'שרמוטה' כדי להצדיק פגיעות מיניות. עד שכולם יבינו שתרבות האונס לא מקובלת יותר''.

לאחרונה נערכה בכניסה לאוני' בן גוריון משמרת מחאה, כהקדמה לצעדה: ''מחינו היום נגד תרבות האונס. פגיעות מיניות הן נורמה, וזה מטריד. אנחנו לא מוכנות לשתוק על זה יותר. נמשיך למחות ולהפגין בכל רחבי העיר'', אמרה רושט.    

וידאו: הצעדה, לפני שנה, שהועברה בשידור חי ע''י ברנז'ה NEWS (צילום: דני בלר)

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load