• 03 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאות בבאר שבע השתתפו בהלוויית סרגיי סמיונוב, הרוג אסון המנוף

הובא למנוחות ההרוג הרביעי מאסון המנוף ביבנה: מאות מתושבי באר שבע נענו לקריאה ברשתות החברתיות וליוו בדרכו האחרונה את סמיונוב ז''ל, שנטמן בבית העלמין האלטרנטיבי בעיר

תושבים מבאר שבע ליוו את סמיונוב בדרכו האחרונה (צילום: הועבר ברשתות חברתיות)

סרגיי סמיונוב ז"ל, בן 33 מבאר שבע, הובא למנוחות היום, רביעי, בבית העלמין האלטרנטיבי ''מנוחה נכונה'', בבאר שבע. מאות מתושבי העיר נענו לקריאה ברשתות החברתיות ובאו ללוותו בדרכו האחרונה. פרסום שמו והלווייתו התעכבו, מאחר ולסמיונוב אין ילדים או משפחה בישראל, מלבד רעייתו. הרשויות בישראל לא פרסמו את שמו עד שהצליחו לאתר את קרובי משפחתו בחו''ל, אשר הוטסו לישראל הודות לכספי תרומות. הפורום למניעת תאונות עבודה קרא לציבור להגיע ולהשתתף בהלוויה והציבור בבאר שבע חלק לו כבוד. 

באסון המנוף ביבנה נהרגו ארבעה עובדים: סרגיי סמיונוב, בן 33 מבאר שבע.  יונתן סבג, בן 33, מאור יהודה. הוא שנטמן בבית העלמין ירקון. בן דקלו, בן 22 אשר נטמן בבית העלמין בפרדס חנה. גיל חזאזי, בן 51, מחדרה שהובא למנוחות אתמול העלמין בעירו.

מאות מתושבי באר שבע השתתפו במסע ההלווייה (צילום הועבר ברשתות, הפורום למניעת תאונות עבודה)עשרות זרים של תושבי באר שבע הונחו על הקבר הטרי, ברובם של תושבי באר שבע. ''הציבור לא נשאר אדיש , מאות נענו לקריאה להשתתף בהלוויה של סרגיי סמיונוב ז"ל בבאר שבע , רוב הבאים לא הכירו אותו ובאו להזדהות עם המשפחה. סרגי הותיר אלמנה , לא ילדים. אין לו משפחה בארץ. יש לו רק אימא ואחות, שגרות באוקראינה ובאו להלוויה. סרגי עבד והתפרנס מהרכבה של עגורני צריח במשך 4 שנים, אחרי שעלה לארץ ב-2010. מדובר באיש מסור לאשתו ובזוג צעיר ואוהב, יהי זכרו ברוך!'', אומרים היום בפורום למניעת תאונות עבודה.

מתחילת שנת 2019 נהרגו 35 עובדים בתאונות עבודה ,מתוכם 25 פועלי בניין. מאז האסון והלכת וגוברת הביקורת הציבורית על התנהלות המדינה בכל הקשור לאכיפת תקנות הבטיחות באתרי הבניה. במקרים מסויימים, בהם העובדים אינם אזרחי ישראל, הרשויות אפילו לא טורחות לפרסם את שמם. בארגוני העובדים גבורות הקריאות לסמן בניינים בהם אירעו תאונות עבודה ולהציב לוחות זיכרון. מערך הפיקוח על נושא הבטיחות באתרי הבניה מונה כוח אדם מועט ולא אחת, הגורמים מגלגלים את האחריות מאחד לשני. 

תגובות

End of content

No more pages to load