• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פארק קרסו למדע יארח הרצאה על עולמם של טרנסג'נדרים

קצת אחרי חודש המאבק בלהט''בופוביה ולפני מצעד הגאווה בב'ש, פארק קרסו למדע, שיארח מחר הרצאה על עולמם של טרנסג'נדרים

דגל הקהילה הטרנסג'נדרית (צילום: torbakhopper / CC BY 2.0)

פארק קרסו למדע יארח מחר, ראשון, ה-26 במאי, הרצאה שהנושא שלה מגדר והיחס של החברה הישראלית לטרנסג'נדרים - מי שעברו תהליך של שינוי מין. הקהילה הטרסנית בישראל סובלת מאלימות, חוסר סובלנות, מערכות המדינה לא תמיד ערוכות לתת לה מענה הולם ושיוווני, רק לאחרונה נערה טרנסג'נדרית מהדרום סבלה מאלימות בבית ספרה ונאלצה לעבור למוסד חינכוי אחר.

​​​​​​​לאחרונה החלו בישראל אירועי יום ההבנ''ה בבתי הספר, כאשר בנגב, רק בית ספר תיגון בבאר שבע ואחר בדימונה לקחו חלק בשיח בין תלמידים לאנשי הקהילה הלהט''בית. בחודש הבא אמור להיערך בבאר שבע מצעד הגאווה, השלישי במספר. כזכור, קדם לקיומו של המצעד הראשון מאבק משפטי מצד הקהילה, שלווה במחאה גדולה ודחייתם של אירועי הגאווה בבאר שבע בכמעט שנה.

אין זה סוד שבבאר שבע ובדרום אין את אותה רמת פתיחות כלפי הקהילה כמו במרכז, אבל גם בתל אביב, שהינה אחת הערים המובילות בעולם ביחסה לקהילה, אירעו לא מעט מקרים של אלימות כלפי טרנסג'נדרים. בדרום, שהוא שמרן יותר, חייהם של להט''ביים הרבה יותר קשים

האירוע בפארק קרסו ינסה לבדוק את גבולות המגדר ולהיכנס לעולמם של מי שחיים בגוף לא להם. ''בימים שבהם האפלייה המינית הינה שיח חי וקיים, האם אנו מודעים ומבינים סיטואציות בהן אנו נתקלים באדם ששינה את מגדרו?'', נאמר בהקדמה להרצאה.  ''האם תהיתם איך זה מרגיש להיות גבר בגוף של אישה והפוך? האם ישנן תרבויות בהן חציית הקו המגדרי אינה תלוייה בהורמונים? בנושא זה, יש המון שאלות שעולות לרבים מאיתנו ואנו לא יודעים היכן לחפש את התשובה. אנו מזמינים אתכם לערב מעמיק ומרתק בו נלמד על "זהויות בזליגה", נתחבר אל הרגש ונגלה ביחד כיצד אנו משלבים בימינו סבלנות, אכפתיות והקשבה לשונה מאיתנו''.

בין ההרצאות באירוע: "עולמה של טרנסג'נדרית", ״מפגש עם תרבויות בהן יש חציית קווים מגדרית מסוללת תרבות ושאינה תלויה בהורמונים״, "על מעבר ממגדר אחד למגדר שני- היבטים רפואיים/פיזיולוגיים" ועוד.

האירוע יתחיל בשעה 20:00. (קישור לדף האירוע בפייסבוק).

תגובות

End of content

No more pages to load