• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מנציחים את סמל רון יצחק קוקיא ז''ל - בעבודת אדמה

צעירי ארגון השומר החדש ערכו אירוע זיכרון מיוחד בסימן קירוב לבבות. אביו של קוקיא הי''ד דיבר על הצורך במשילות באיזור, בלקיחת אחריות על כך שחיי אדם לא יהיו הפקר

מנציחים את זכרו של החייל בעבודת אדמה (צילום: השומר החדש)

ארגון השומר החדש ערך אירוע זיכרון מיוחד לחייל סמל רון יצחק קוקיא ז"ל, לוחם בחטיבת הנח"ל, בן 19 מתל אביב. קוקיא, נרצח בפיגוע דקירה בערד בדצמבר 2017 כשהיה בדרכו לסייע לחבריו בגזרת חברון.

האירוע  נערך בסימן קירוב לבבות וחיבור לאדמה וכלל עבודה חקלאית, בישולי שדה, מעגלי שיח בנושא ערבות הדדית ואומץ אזרחי וטקס לזכרו של רון. באירוע הזיכרון נכחו חברי השומר החדש, חיילי נח"ל, תלמידי אדם ואדמה, תושבי ותלמידי ערד, ראש עיריית ערד - ניסן בן חמו, תלמידי ומורי תיכון חדש וכמובן משפחת קוקיא.

עינט קרמר, מנחת האירוע סיכמה: "היה זה אירוע ברוחו של רון. רוח של אהבת האדם, אהבת הרע, רוח של אכפתיות ושל לקיחת אחריות. נפגשנו, תלמידים, מורים, מפקדים, תלמידי 'אדם ואדמה' חיילים של חטיבת הנח"ל, המחנך של רון מתיכון חדש בני משפחה וחברים. עבדנו בעבודה חקלאית מתוך תחושה של אחריות ושל שותפות עם החקלאים של האזור. האזור שבו בעצם אירע הרצח. לקחנו אחריות על האזור בצורה מחברת, בצורה מתקנת בצורה של אהבה בצורה של נתינה".

בטקס נשאו דברים ראש עיריית ערד ואביו של רון, בועז קוקיא ודברו על הצורך במשילות באיזור, בלקיחת אחריות על כך שחיי אדם, ובטח של חיילים, לא יהיו הפקר.

בועז קוקיא, אביו של רון, סיכם את הערב ואמר: " שמחנו לקיים אירוע באזור בו רון שירת ונפל כלוחם בנח"ל. זה היה אירוע של אהבת אדם ואדמה וערכים של טיפולם ושמירתם. השומר החדש מגלם ערכים אלו המתחברים לערכים שהיו לרון הי"ד".

רק לאחרונה הורשע ברצח של רון, המחבל חאלד אבו ג'ודה, שהודה במעשה והזדהה עם ארגוני טרור ועם מעשיהם.
משפחתו של קוקיא פועלת מאז ההרשעה לשלילת אזרחותו של המחבל במקביל להנצחת זכרו ומורשתו של רון.

תגובות

End of content

No more pages to load