• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפגנות ו''איום'' בנטישה המונית: מתנגדי הבנייה בגרנד מעלים הילוך

אחרי החלטת וועדת התכנון המחוזית לדחות את התנגדות התושבים ולאשר את הקמתם של 3 מגדלים בחניית הגרנד קניון, החליטו המתנגדים לצאת בשורה של צעדי מחאה, בהם הפגנות והצבת שלטים ''למכירה''

אסיפת המחאה (צילום: יוחאי אבי פרץ)

מחדשים את המאבק: מתנגדי בניית המגדלים בגראנד קניון הקימו וועד פעולה ואתמול, מוצ''ש, התכנסו על מנת לקבל החלטות, עם פתיחת קמפיין תודעתי, שיזהיר מפני ההשלכות חמורות של תוספת שלושה מגדלי מגורים לאיזור שהוא צפוף בלאו הכי. 

כזכור, הוועדה המחוזית לתכנון ובניה דחתה את רוב טענות התושבים המתנגדים לבניית שלושה מגדלי מגורים בחניון הגראנד קניון בבאר שבע. על פי התוכנית שאושרה, יוקמו 3 מגדלים בני 24 קומות, בהם כ-300 יחידות דיור, כ-1,000 דיירים חדשים באחד המתחמים הצפופים בעיר. כבר כיום איזור הגראנד סובל מעומסי תנועה, הנראים היטב בבקרים, בשעות הערב ובימי שישי. עם הקמת המגדלים תבוטל חניית הקניון.

בסמיכות לקניון שכונת וילות (נאות לון), שכונת מגורים ותיקה (ט') ומול המגדלים, הבתים הישנים של שכונה ה'. לתושבים ניתנה אפשרות להגיש ערעור על החלטת הוועדה לתכנון ובניה, שנדחתה. עם זאת, התושבים יערכו צעדי מחאה, בהם הפגנות חלוקת סטיקרים והצבת שלטים ''למכירה''.

המתנגדים לבנייה מסבירים, כי מדובר בתוספת של כ-1,000 תושבים על כלי הרכב שלהם, למתחם שהוא בלאו הכי צפוף. תושבי שכונת הוילות הסמוכה, שרכשו בתים במטרה לגור במקום שקט, ימצאו את עצמם חיים ליד מתחם סואן.

יזמי נדל''ן מתחילים ''לרחרח'' גם בשכונה סמוכה, במטרה לנסות לשכנע דיירים להתפנות תמורת תשלום

וזאת אינה ההשלכה היחידה: יזמים פרטיים כבר מתחילים ''לרחרח'' בבניינים ממול, במטרה לשכנע תושבים להתפנות מהבתים הישנים של רחבת הגלבוע ורחוב הצבי ולהקים שם עוד מגדלים. בבניינים מתגוררת אולכוסיה קשת יום, בהם קשישים ועולים חדשים. רבים מהם לא מודעים להשלכות של חתימה על ניירת: מעלייה בארנונה, ברגע שהשכונה מוגרדת כיוקרתית, דרך תשלום דמי תחזוקה בסך מאות שקלים מדי חודש. אמנם תוצע להם דירה חדשה בבניין, אך בדומה לפרויקטים אחרים של פינוי, הם יאלצו לעזוב לבניינים ישנים, זולים יותר ולפנות את בתיהם לטובת אולכוסיה אמידה ומשקיעי נדל''ן.

שכן ברחבת הגלבוע סיפר כי לבניין שלו הגיעו אנשים שהציגו עצמם כסוכני נדל''ן והציעו לו לחתום על ניירת של פינוי-בינוי. ''הם יצעו לי לשכור דירה במקום אחר לשמור את הקבלות ואז יתחשבנו איתי כשהבניין יקום. תמורת הבית שלי, אני מקבל בבניין דירה גדולה ב-10 מ''ר. היום אני גר בקרקע, הם אמרו לי שהבית החדש יהיה בקומה גבוהה ולא רציתי. הבחור הסביר לי שאני יכול למכור את הבית ולקנות דירה בשכונה ד' בחצי מליון ואז יהיה לי עוד יותר מחצי מיליון לשים בבנק. הסברתי לו שאני לא משחק עם הקורת גג והוא התחיל להתעקש. הזהרתי את כל המבוגרים בבלוק לא לחתום לאף אחד על ניירות''.

תגובות

End of content

No more pages to load