• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עוד מכה לתיירות בנגב: בוטל פסטיבל מידברן

האירוע משך אלפי תיירים מכל הארץ, אך יצר מפגע לתושבים באיזור. היות ולא נמצא לו מקום חלופי בנגב, בגלל מחסור בקרקעות, הוחלט לבטלו

פסטיבל מידברן (צילומים: KU2K, ניב בן יהודה / CC BY 4.0)

מאת :משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

פסטיבל המידברן המסורתי שנערך מדי שנה בשטח המועצה האזורית רמת נגב ומשך אחרייו אלפי אנשים מכל רחבי הארץ  לא ייערך השנה בשל קשיים שמערים משרד הביטחון -  כך לטענת ראש מועצת רמת נגב, ערן דורון. רק לאחרונה בוטל בנגב פסטיבל שושן של אינדינגב.

''לצערנו אנו נאלצים לא לאשר את קיום פסטיבל המידברן בשטח המועצה כי לא נמצא לכך שטח פנוי. המועצה משתרעת על פני למעלה מ-4 מיליון דונם אך לא קיימים 1,500 דונם פנויים שאינם בקרבת יישובים לקיום הפסטיבל'', אמר דורון.  ''הסיבה לכך היא ש-98% מהשטח מוחזק בידי הצבא או רשות הטבע והגנים, כאשר מאות אלפי דונמים המוגדרים שטחי אש כלל אינם פעילים אך הצבא מסרב לשחררם''.

​​​​​​​
וידאו: ראש מועצת רמת נגב על ביטול מידברן (צילום סלולרי)

''המידברן הוא אירוע תיירותי חשוב עם תרומה משמעותית לכלכלת האזור ומהווה משיכה תיירותית וחשיפה רחבה לנגב היפה שלנו.
את הפסטיבל לא ניתן לקיים בסמוך ליישובים בשל המטרד לתושבים והנזק הסביבתי הגדול שנגרם באירוע ההמוני. לצערנו משרד הביטחון הפך לאחד מגדולי מעכבי ההתפתחות וההתיישבת בנגב. החזקת שטחים רבים כל כך על אף שאינם פעילים מונעים התפתחות כלכלית ותיירותית ברמת הנגב וביטול המידברן היא דוגמא אחת מיני רבות לכך''.

לאחרונה טענו ברמת נגב, במסגרת כנס קהילות, כי מאות משפחות שרוצות לבוא להתיישב בנגב אינן עושות זאת, בגלל מחסור בקרקעות פנויות. הנגב, כזכור, מהווה 60 אחוזים ממדינת ישראל, ברובו לא מיושב, אך חלקים גדולים ממנו מהווים שטחי אש ואימונים של צה''ל.

תגובות

End of content

No more pages to load