• 04 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אובדן הביטחון בב''ש: ''אחרי השוד השלישי בסניף, החלטתי לסגור''

שלוש פעמים, תוך תקופה קצרה, נשדד סניף הדואר במקס אמות והפעם האחרונה הייתה יותר מדי עבור מנהל הסניף: ''החלטתי לסגור, כי אבד הביטחון. העסקים במתחם סובלים ממכת גניבות, העובדים בטראומה''

השוד בסניף אורן, ימים ספורים אחרי השוד במקס אמות (צילום מסך)

''מי שחווה שוד, בוחר לא לחזור לעבוד בדואר. אחרי ששדדו את הסניף שלנו במקס אמות בפעם השלישית, החלטתי לסגור ולשלוח את העובדים הביתה, כי אי אפשר להמשיך במצב כזה של חוסר ביטחון'', אומר מי שניהל את סניף הדואר במקס אמות שנשדד שלוש פעמים תוך פרק זמן קצר. 

''בשוד האחרון נכנס אדם אשר החזיק בידו משהו שנראה כמו רימון, כשהסניף היה מלא בלקוחות. הוא ניגש לפקידה, הושיט לה פתק ואז איים לזרוק את הרימון בתוך הסניף. זאת טראומה לכל החיים, לעובדת וללקוחות. אני לא יכול לקחת את הסיכון שזה ייקרה שוב, החלטתי לסגור בצער רב ולשלוח את העובדים הביתה'', אומר מנהל הסניף שנסגר.

הפתק שהשודד הגיש לקופאית הסניף (צילום: משטרת ישראל)​​​​​​​

''הסניף במקס אמות היה סוג של פריבילגיה, כי הוא נתן שירות וחסך הרבה זמן לבעלי העסקים הרבים במקום. אבל המציאות פה קשה: עסקים נפרצו פעם אחר פעם. הנזק הוא לא רק  כספי: מי שנשדד חווה טראומה.  אתה חושש מהפעם הבאה ואי אפשר להכריח עובדים לחיות בפחד''.

''יש פה הרבה תנועה וסניף הדואר היה מלא בלקוחות תמיד. אבל כשזה המצב, אי אפשר להמשיך. יש פה ממש תחושה של חוסר ביטחון'', מסכם מנהל הסניף.

וידאו: השוד במרכז אורן (צילום מצלמת אבטחה)


היחידה לפשיעה חמורה עצרה את השודד, שגם אחרי לשוד סניף דואר במרכז אורן.  מהמשטרה נמסר כי ''ב-16 במאי, סמוך לשעה 10:00 התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות אירוע שוד בסניף דואר במרכז מסחרי בבאר שבע (הדואר במקס אמות - ד.ב.). מתחקור שוטרים שהגיעו למקום עלה כי חשוד הגיש לפקידה פתק ובו דרש סכום כסף ולא ישליך רימון. עם תם המעשה נמלט מן המקום. נפתחה חקירה והחלו סריקות ואיסוף ממצאים''.

''ב-21 במאי  סמוך לשעה 08:00 התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות אירוע שוד בסניף דואר במרכז מסחרי אחר בבאר שבע (הדואר במרכז אורן - ד.ב.) מתחקור שוטרים שהגיעו למקום עלה כי חשוד הגיע למקום ותוך שהוא מאיים על הפקידה כי ישליך רימון שדד סכום כסף ונמלט. נפתחה חקירה והחלו סריקות ואיסוף ממצאים. עם התקדמות החקירה עלה חשד בנוגע לזהות המבצע בשני המקרים.

שוד קודם בדואר מקס אמות. ''עובדת שחווה שוד - זו טראומה לכל החיים) (צילום מצלמת אבטחה)​​​​​​​

ב-23 במאי אותר ונעצר בביתו תושב הפזורה בן 47. בתחקור ראשוני קשר עצמו למיוחס לו בשני האירועים וטען כי "הרימון" בו אחז היה למעשה פרי אבוקדו שהשחיר ונראה כמו רימון. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת ועם תם מלאכת החקירה, ב-2 ביוני,  הוגשה כנגד החשוד הצהרה בדבר כוונת התביעה להגיש כנגדו כתב אישום ומעצרו הוארך עד הבוקר, ה-4 ביוני''.


תגובות

End of content

No more pages to load