• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

100 תלמידים מהנגב השתתפו בתחרות הרובוטיקה הדרומית

בתואר ''אלוף האלופים'' זכו תלמידים מירוחם, במקום הראשון, תלמידים מנתיבות וכולם - משתתפי התוכנית ''מצוינת''

תחרות הרובוטיקה (צילום: שימי אדה, אשר בן חמו)

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב ממשיכים לקדם את תחום החינוך הבלתי פורמאלי ולעודד מצוינות בתחום המדע והטכנולוגיה בנגב:  כ – 100 תלמידים השתתפו בתחרות הרובוטיקה האזורית של "מצוינגב" שנערכה בקריית גת.
 
את  תואר "אלוף האלופים" גרפו תלמידי הקבוצה העירונית של ירוחם; במקום הראשון ב"משחק הרובוט" זכו תלמידי בית ספר נועם אורות מנתיבות; במקום הראשון בתחום התכנות והתכנון המכני הגיעו תלמידי כיתות ג'-ד' ממרחבים; במקום הראשון בתחום היצירתיות וההתמדה הגיעו הקבוצה העירונית של אופקים; במקום הראשון בתחום התרומה לקהילה הגיעו לתמידי בית ספר בגין מקרית גת
 
 תחרות הרובוטיקה (צילום: שימי אדה, אשר בן חמו)​​​​​​​

לאחרונה התקיימה ב"אופק" מרכז המצוינות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל - קמפוס קרית גת, תחרות רובוטיקה אזורית בה השתתפו כ - 100 ילדים תלמידי כיתות ג'-ח' מהישובים אופקים, ירוחם, מרחבים, ונתיבות הלומדים רובוטיקה לאורך השנה במסגרת תכנית "מצוינגב" של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב. תוכנית מצוינגב חושפת את התלמידים לעולם המרתק של מדע וטכנולוגיה ומעודדת אותם לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים המתמודדים עם אתגר חדש. 
 
התלמידים המשתתפים בתכנית עמלו על הכנת רובוט אוטונומי שנועד לצלוח משימות בתחום החלל שניתנו על ידי ארגון FIRST בתחרות הרובוטיקה First Lego League. לאורך כל שנת הלימודים, התלמידים הכינו עבודות חקר מעמיקות על נושא האתגר תוך חשיבה יצירתית ופיתוח כישורים חברתיים כמו עבודת צוות, ערכיות, סבלנות וסובלנות. בתחרות התקיימו שלושה חדרי שיפוט בהם הציגו התלמידים את עבודתם ל – 12 שופטים, כולם אנשי חינוך, תכנות והנדסה, שהעניקו ציון לקבוצות השונות על פי קריטריונים שונים כמו מקצועיות, ביצועים, תכנות ומבנה הרובוט ותחום התרומה לקהילה בו התנסו לאורך השנה במסגרת תכנית "מצוינגב".
 
התחרות התקיימה השנה בסימן הירח והחלל שכן זוהי השנה ה - 50 לנחיתת האדם על הירח. התחרות התקיימה בעקבות שיתופי פעולה אזוריים ולמידת עמיתים במסגרת קידום תחום החינוך הבלתי פורמאלי ברחבי הנגב. במקום הראשון זכו בתואר "אלוף האלופים" תלמידי הקבוצה העירונית של ירוחם, במקום הראשון ב"משחק הרובוט" זכו תלמידי בית ספר נועם אורות מנתיבות, במקום הראשון בתחום התכנות והתכנון המכני הגיעו תלמידי כיתות ג'-ד' ממרחבים, במקום הראשון בתחום היצירתיות וההתמדה הגיעו הקבוצה העירונית של אופקים ובמקום הראשון בתחום התרומה לקהילה הגיעו לתמידי בית ספר בגין מקרית גת.
 
 אמור עמוסי ניסן, מנהלת תחום חינוך ברשות לפיתוח הנגב סיפרה: "במסגרת תכנית 'מצוינגב' של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, המקדמת את תחום המצוינות וההצטיינות בקרב תלמידי הנגב, ניתן לראות בכל פעם מחדש כיצד התלמידים מגלים עולם מרגש של אפשרויות המכשיר אותם להיות המהנדסים והמנהיגים של המחר. מרגש לראות את התלמידים לומדים ומתפתחים לאורך השנה ומגיעים להישגים כל כך מרשימים כבר מגיל בית הספר היסודי, אנו נמשיך לפעול לחיזוק תחום המדע והטכנולוגיה בקרב תלמידי הנגב ולעודד למצוינות במגוון תחומים."

תגובות

End of content

No more pages to load