• 03 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עובדי ''משה שגב'' התאגדו בהסתדרות: ''ההנהלה מסרבת להכיר''

ב-13 במאי הכריזו עובדי המסעדה על התאגדותם במסגרת הסתדרות הנוער העובד והלומד, בשל העובדה, לטענתם, כי אינם מקבלים את כל הזכויות המגיעות להם על פי חוק וקיימו מחאה. ההנהלה לא שמעה על כך

משמרת המחאה בכניסה למסעדת ''משה שגב'' בב''ש (צילום סלולרי)

העובדים במסעדת ''משה שגב'' התאגדו בהסתדרות וההנהלה, לטענתם, פועלת בתגובה לפטר את מובילת המהלך. דובר המסעדה אומר כי הוא לא מכיר את המקרה.

ב-13 במאי הכריזו עובדי המסעדה על התאגדותם במסגרת הסתדרות הנוער העובד והלומד, בשל העובדה, לטענתם, כי אינם מקבלים את כל הזכויות המגיעות להם על פי חוק. ''מאז ועד היום עדיין לא הכירה ההנהלה בהתאגדות העובדים לכן ב-22 באי הכריזו העובדים סכסוך עבודה בניסיון להביא את ההנהלה לשולחן המשא ומתן. העובדים שביקשו לנהל שיח מכובד וסורבו'', אומרים בהסתדרות הנוער העובד והלומד.

אתמול, חמישי, הצעירים קיימו משמרת מחאה. לטענתם, ''אחת מחברות הועד מובילות המאבק סומנה כעובדת בעייתית על מנת לפטרה בעתיד ובכך להביא לסיומה של ההתאגדות. ההנהלה לא מותירה לנו ברירות. נקווה שלא נצטרך להמשיך להיאבק על התנאים המגיעים לנו בדין", אומרת נועם דביר, חברת ועד הפעולה.

"התאגדנו כי מגיע לנו כמו לכל עובד את הזכות לשבת ולדבר על תנאי העבודה ועל הדרך בה כספי הטיפים משמשים לצורך השכר והזכויות שלנו. מגיע לנו לקבל בסוף החודש תלוש שאפשר לקרוא ולהבין ושהשכר שנקוב בו משקף את השכר המלא והאמיתי שלנו, מגיע לנו לקבל זכויות סוציאליות והפרשות מן המעסיק- לפי כל השכר שלנו. ומגיע לנו לקבל שכר על כל זמן העבודה שלנו במסעדה ולדעת מתי המשמרות שלנו באופן מסודר וברור. אנו אוהבים את מקום העבודה אבל ההנהלה לא מותירה לנו ברירה אלא לפתוח בשביתות ופעולות מחאה שונות."

מיכל דולב, רכזת ענף המסעדות בהסתדרות הנוער העובד והלומד:  "העובדים החליטו להתאגד על מנת להיאבק על תנאי העבודה שלהם ואנו מקווים כי הנהלת המסעדה תחזור בה מפגיעות אלו לאלתר, תכיר בהתאגדות העובדים ותשב למשא ומתן מהיר להסדרת תנאי העבודה במקום". 

ביקשנו את תגובת המסעדה לטענות העובדים. דובר מטעם המסעדה השיב לפניית ברנז'ה NEWS  כי במסעדה לא ידעו כלל המחאה. 

תגובות

End of content

No more pages to load