• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קיץ מסוכן: תוך עשור, 313 ילדים נפגעו בחופש הגדול בב''ש

חופשת הקיץ הופכת את הילדים ובני הנוער לפגיעים יותר - ב''אור ירוק'' קוראים להורים וילדים כאחד להיות ערניים בכביש

זירת תאונת דרכים בב''ש (צילום ארכיון: משטרת ישראל)

בבאר שבע נפגעו 313 ילדים ובני נוער (בגילאים 0-19) בתאונות דרכים בחופש הגדול בעשור האחרון (2009-2018), מהם ילד אחד נהרג. בחופש הגדול הקודם (שנת 2018) נפגעו בעיר 17 ילדים ונערים - כך עולה מנתונים שמפרסמת היום עמותת ''אור ירוק''.

בעשור החולף (2009-2018) נפגעו בתאונות דרכים בתחומי הערים והישובים קרוב לעשרת אלפים ילדים ובני נוער בחודשי החופש הגדול (יוני-אוגוסט).ירושלים הינה העיר המובילה בהיקף פגיעת ילדים בתאונות: מעל אלף ילדים ובני נוער במהלך שלושת חודשי הקיץ בעשור האחרון. בתל אביב נפגעו בשנים אלו קרוב ל-600 ילדים ובני נוער בחופש הגדול .

באור ירוק אומרים כי בחופש הגדול נמצאים תלמידים וילדים רבים ללא מסגרות, משחקים בחוץ, מבלים בבריכה, בים, בטיולים ומשוטטים ברחובות. ''מצב זה הופך אותם לחשופים ופגיעים יותר לסכנות בכבישים. מדי שנה נפגעים בחודשי החופש הגדול בממוצע 940 ילדים ובני נוער בתאונות דרכים בתחום העירוני. נתון קשה זה מבטא את הסכנות בדרכים אליהן חשופים אותם ילדים ונערים (גילאי 0-19) בחודשים  שאמורים להיות עבורם המהנים ביותר בשנה''.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "החופש הגדול הוא הזמן של הילדים ובני הנוער להנות, לבלות עם חברים ולנוח, אך זהו גם זמן בו הם מצויים בסיכון מוגבר להיפגע בתאונות דרכים מכיוון שהם מבלים שעות ארוכות בחוץ וללא מסגרות מגוננות. בכדי לעזור להם לעבור את החופש בשלום חייב משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, בסיוע הרשויות המקומיות, להגביר את ההסברה בנושאים הרלוונטיים לילדים כמו חצייה בטוחה של הכביש, רכיבה בטוחה על אופניים ועוד. הרשויות גם צריכות לדאוג לאמצעים שיגבירו את בטיחותם של הילדים ובני הנוער כמו התקנת פסי האטה בסביבות בהן קיים ריכוז גבוה של ילדים, שיסייעו במיתון וריסון מהירות נסיעת כלי הרכב באזור ובכך יוכלו לצמצם את מספר התאונות והנפגעים".


תגובות

End of content

No more pages to load