• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טרור ההצתות: 3 דליקות ביער כיסופים, ישראל תחדש הזרמת הכסף לחמאס

הגזרה מתחממת: אחרי שבוע של שקט, בשל עיד אל-פיטר, בעוטף עזה נערכים לחידוש ההפגנות ובינתיים: בלוני תבערה גרמו הבוקר לשלוש שריפות ביערות הנגב, מה שלא ימנע מישראל לאפשר העברת כספים לחמאס

זירת הדליקה (צילום: משה ברוכי - יערן קק''ל)

ככל שמתקרב מועד פרסום תוכנית הנשיא טראמפ לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני - גובה הלהבות בדרום עולה. מהבוקר ארעו לא פחות משלוש שריפות ביער כיסופים. במקום פעלו לכיבוי השריפה צוותים מקק''ל, כיבוי אש, צה''ל ורשות הטבע והגנים. על פי דיווחים שונים, כמאה דונם של יער נשרפו. טרור הבלונים חוזר, אחרי סוף שבוע שקט בשל עיד אל-פיטר.

טרור הבלונים נמשך כל העת: במהלך השבוע האחרון פרצו ארבע שריפות בשטח המועצה האזורית אשכול. כל האירועים הסתיימו ללא נפגעים או נזק לרכוש. על פי חוקר שריפות, בכל המקרים האש נגרמה כתוצאה מבלוני תבערה.

וידאו: זירת הדליקה ביער כיסופים (צילום: משה ברוכי - יערן קק''ל)
​​​​​​​

ביום שישי הקרוב אמורות להתחדש ההפננות ליד הגדר. בישראל חוששים כי פרסום תוכנית  השלום של הנשיא טראמפ, המבוססת על תמריצים כלכליים, תגרור את גבול הרצועה לאלימות ולסבב לחימה נוסף. בישראל לא הגיבו על אירועי ההצתה האחרונים ונערכים להעביר את הכסף הקטארי כסדרו. ההערכה היא, כי ישראל לא תיכנס לפעולה צבאית עד לאחר הבחירות והרכבת הממשלה ותסתפק בתגובות מינוריות, כפי שנהגה עד עכשיו. ככל הנראה, אם יפרוץ סבב אלימות, ישראל תנהג הכלה כל עוד הוא לא חורג מגבולות הנגב. 

הסערה הפעם באה בעקבות ראיון  שהעניק שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, לניו יורק טיימס, בו דובר על סיפוח ישראלי של חלקים מהגדה המערבית. הדברים עוררו כעס רב בקרב גורמים פלסטיניים, שרואים בדברי השגריר אישור למדיניות הכיבוש של נתניהו לטענתם. 

על פי הערכת גורמי מודיעין, הפלגים בעזה הצליחו לשקם את היכולות הרקטיות שלהם. ברשות הפלסטינים כ-10,000 רקטות לטווח קצר ובינוני, מייצור עצמי וכן רקטות מבוססות ידע אירני, עם יכולות משופרות, המסוגלות לשאת ראשי נפץ במשקל 250 ק''ג. רקות אלה הוכנסו לשימוש בסבב הלחימה האחרון וזרעו הרס רב. 

תגובות

End of content

No more pages to load