• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חפלה במוזיאון הנגב: טריפונס ולהקת ארקדש בערב תורכי-יווני

אגדת הזמר היווני טריפונס ולהקת ארקדש, בערב טברנה המלווה את התערוכה של אמנות תורכית במוזיאון הנגב

(צילומים: רמי זרנגרי, חנן אפשטיין CC BY SA 4.0)

במסגרת התערוכה שורשים וצמיחה: אמנות מסורתית ועכשווית מטורקיה במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע שאצרו ד"ר שרון לאור-סירק וטוצ'ה ארל (טורקיה), יקיים המוזאון בהנהלתה של ד"ר דליה מנור, ערב טברנה חגיגי שמשלב את הניחוחות והצלילים הים תיכוניים, לצד האמנות הטורקית באירוע אחד ומיוחד, שיתקיים ביום רביעי 26 ביוני, החל מהשעה 19:30 ויפתח בסיור מודרך ומרתק בתערוכה.

וידאו: טריפונס - דירלה דדה

באירוע יופיע לא אחר מאשר אגדת המוזיקה היוונית – טריפונס, הנחשב לאחד מעמודי התווך במוזיקה היוונית עם קריירה מפוארת של חמישה עשורים בארץ ובעולם. טריפונס ולהקתו יופיעו על הבמה בחגיגה יוונית ישראלית, עם מיטב להיטיו הישנים שכבשו את הרדיו לצד שירים חדשים ושירים ישראליים אהובים. ביניהם: דירלהלהלה, מימולטה, אריאנה, כל הנשמה, פומה פומה, לצד שירים ישראליים אהובים כמו שבחי ירושלים ורוזה רוזה פיציריקה ואחרים. 

עוד יעלו על הבמה באוירה הים תיכונית, להקת ארקדש הטורקית מישראל, שיוצרת מוזיקה הספוגה בהשפעות ותבלינים שעיקרה מטורקיה ומארצות מזרח התיכון. חברי הלהקה מנגנים על כלים עתיקים מסורתיים שמקורם במדינות ערב, טורקיה והסביבה מהם יבקעו צלילים קסומים שמספרים סיפורי חיים וייקחו את הקהל למסע בזמן לארצות רחוקות. בין חברי הלהקה, דור דלויה בקמנצ'ה, תום קפלינסקי בסאז, על העוד ושירה ג'ולי בסנדילוב ועל כלי ההקשה גיא רותם.

טריפונס בהופעה (באדיבות אשר ראובני)

הערב יתחיל בסיור מודרך בתערוכה שורשים וצמיחה: אמנות מסורתית ועכשווית מטורקיה. התערוכה משקפת דרך האמנות, את המפגש המורכב בין מזרח ומערב במדינה ובין טורקיה המוסלמית והמסורתית למערביות המודרנית שחדרה אליה. בתערוכה מוצגות עבודות עכשוויות של שבעה אמנים צעירים מטורקיה לצד שטיחי "קילים" עתיקים ונדירים מאנטוליה ועבודות רקמה וקליגרפיה טורקית-מסורתית.  

"אירוע המשלב בין מוסיקה אתנית ואמנות מאותו אזור, יוצרים לקהל חוויה משמעותית ובלתי נשכחת, כזו שמרחיבה את הלב ואת העושר והידע התרבותי עם ובזכות החשיפה של הציבור לתערוכות. אנו שמחים לעשות זאת שוב, הפעם עם התערוכה המצוינת של אמנות טורקית. ולקהל מובטחת חגיגה אמיתית", מספרת ד"ר דליה מנור, מנהלת ואוצרת ראשית של מתחם המוזאונים בבאר שבע.

בערב האירוע התערוכה במוזאון הנגב לאמנות "היו זמנים בבאר שבע"; תצלומים, סרטים ומסמכים מימי ראשית הקמת של העיר העברית באר שבע - תהיה פתוחה לבאי האירוע.

להקת ארקדש (צילום: יח''צ)
​​​​​​​

"ערב יווני-טורקי": 26 ביוני, יום רביעי, בהחל משעה 19:30 - מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח (מוזאון הנגב לאמנות) בעיר העתיקה בבאר שבע. ישיבה על כסאות בכר הדשא. מחיר 40 שח.

תגובות

End of content

No more pages to load