• 14 יוני 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''העיר היא של כולם'': 3,000 איש צעדו במצעד הגאווה בב''ש

בסדר מופתי ותחת אבטחה כבדה, צעד מצעד הגאווה השלישי של באר שבע. רק עשרות נערים דתיים ממצפה רמון עמדו בצומת קניון הנגב והפגינו נגד קיומו של המצעד. רוה''ע ב''ש, דנילוביץ: ''באר שבע היא עיר של כולם''

בסדר מופתי ותחת אבטחה כבדה, צעדו היום, חמישי, כ-3,000 איש במצעד הגאווה בבאר שבע, שיצא משטח הכינוס במתחם יעלים וצעד לאורך דרך המשחררים. המצעד הסתיים במסיבה גדולה ברחבת עיריית ב''ש, עם סלין לה דיוויין ומאיה בוסקילה. בין הצועדים - בני כל הגילאים, בהם מי שכבר עברו את גיל ה-60 וגם ילדים ממשפחות להט''ביות והוריהם. כמו בשנים קדומות, גם השנה הושמעו איומים לפגוע בקהילה. אדם אחד נעצר אתמול, בעקבות איומים קונקרטיים אותם פרסם ברשת חברתית. הוא הובא בפני שופט ושוחרר לביתו בתנאים מגבילים. 

וידאו: מצעד הגאווה בב''ש - חלק א' (צילום: דני בלר, מתוך השידור החי שהועבר בברנז'ה NEWS)


כ-30 בני נוער דתיים ממצפה רמון הפגינו בצומת קניון הנגב נגד קיום המצעד, נגד קהילת הלהט''ב ובעיקר, נגד משפחות להט''ביות. כנס בנושא נערך באחת הישיבות בבאר שבע, בהשתתפות רבנים. את הקהל הרחב בבאר שבע זה פחות עניין. חלק מבאי שבוע הספר אפילו הצטלמו ונופפו לשלום עם הצועדים.

צילום: ערן בר שושן​​​​​​​

המצעד הבאר שבעי נערך בתמיכה מלאה ובסיוע של עיריית ב''ש וחברת הבת שלה, ''כיוונים''. ראש עיריית באר שבע בירך את הנוכחים וסיפר שקיבל מייל מאישה שביקשה ממנו למנוע את קיומו של המצעד, מאחר והיא הצביעה בשבילו. דנילוביץ' סיפר לנוכחים כי התקשר אליה והסביר לה שהוא ראש העיר של כולם: ''של גבוהים ונמוכים, של שמנים ושל רזים, של בני כל הקהילות בעיר, בהן קהילת הלהט''ב'' - וזכה למחיאות כפיים סוערות.

וידאו: מצעד גאווה בב''ש, חלק ב' (מתוך השידור החי - צילום: דני בלר)


זהו המצעד השלישי הנערך בבאר שבע, בסימן סובלנות וקבלת האחר, על ידי קהילה שטרם קיבלה את השוויון שלה בשורה ארוכה של תחומים, בהם הזכות להינשא להיות הורים. התמיכה של עיריית באר שבע בקהילת הלהט''ב היא סוג של סיכון פוליטי: לא כל חברי מועצת העיר שבעי רצון מקיומו של מצעד הגאווה, אך חוששים לצאת בפומבי, גם אם יפרשו מהקואליציה, לסיעתו של דנילוביץ' רוב מוחלט במועצת העיר. לפחות חבר מועצה אחד, בשיחה סגורה, אמר שהמצעד לא משקף את באר שבע ושרוב הלהט''ביים בכלל באים מבחוץ. סוגיה אחרת, היא שאין להט''ביים בבאר שבע בעמדות מפתח בעשייה הפוליטית או במקצועות התקשורת, בניגוד לתל אביב. 

קטע הוידאו עם ברכת ראש העיר באר שבע (צילום: דני בלר)
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load