• 30 נובמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סוכנת הפילה 27 חשודים בפדופיליה: מבצע מעצרים מב''ש ועד כרמיאל

''דג ברשת'' - זהו שם הקוד של מבצע משטרתי רחב היקף במהלכו נעצרו 27 גברים החשודים בעבירות פדופיליה ברשת. המבצע נוהל בחודשים האחרונים על ידי ימ''ר נגב ויחידת הסייבר

בלשים מזנקים על אחד החשודים (צילום: מצלמת אבטחה)

בלשי משטרת ישראל עצרו במהלך הלילה  27 גברים החשודים בפדופיליה באמצעות רשת האינטרנט, זאת במסגרת פרשייה מורכבת וסבוכה אשר נוהלה בחודשים האחרונים על ידי משטרת ישראל בידי ימ"ר נגב ויחידת הסייבר של יח' ההונאה במחוז הדרומי בה הופעלה שוטרת כסוכנת. 

"אנו רואים בחומרה רבה כל פגיעה שהיא בקטינים וחסרי ישע ובכלל זה גם פשיעה במרחב הוירטואלי. משטרת ישראל משקיעה משאבים רבים ואת מיטב האמצעים הטכנולוגים ולמרות הקושי הטמון באיתור והבאה לדין של העבריינים המסתתרים במרחב הוירטואלי תוך שהם מנצלים שימוש באפליקציות במרשתת, פועלת בנחישות ויצירתיות והכל במטרה להביא למעצרם של הפדופילים העבריינים האורבים לילדינו ברשתות ומסכנים את שלומם הפיזי והנפשי, ובפרט תוך ניצול חודשי הקיץ והחופש. בדגש לתקופה זו אנו פונים לציבור לגלות מעורבות הורית גדולה יותר בנעשה עם ילדיכם", אמרו הבוקר במשטרה.

בחמשת החודשים האחרונים, בדרך יצירתית תוך הפעלת מיטב האמצעים הטכנולוגים, אספו שוטרי יחידה מרכזית במשטרת ישראל ראיות כנגד חשודים בגין עבירות פדופיליה ברשת הכוללות מעשים מגונים בפני קטין והטרדות מיניות. החשודים שנעצרו בחשד לעבירות פדופיליה, מתגוררים במקומות שונים בכל רחבי הארץ, מכרמיאל ועד באר שבע, ובטווח חוצה גילאים. 

במהלך הלילה, בתום חמישה חודשים של חקירה סמויה ולאחר שנאספו ראיות לכאורה כנגד החשודים, הוחלט לעבור לשלב הגלוי ולרגע ה'פרוץ' של המעצרים. עשרות שוטרים פשטו על בתיהם של החשודים בעבירות פדופיליה, עצרו אותם והחרימו את מחשביהם האישיים, מכשירי הסלולארי וראיות נוספות ובמהלך היום יובאו לבית משפט השלום בבאר שבע להארכת מעצרם.

וידאו: מבצע המעצרים המשטרתי (צילום: משטרת ישראל)

מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם סופר, ציין הלילה במהלך תדרוך הכוחות: ''הטיפול המשטרתי בעבירות מין ברשת מתקיים כל העת תוך שימוש בכלל האמצעים הטכנולוגים שעומדים לרשותינו. המטרה לצד האכיפה הבלתי מתפשרת כנגד אלה שבוחרים לבצע עבירות מין ברשת, היא להביא לידיעת הציבור ולהעלות  למודעות ההורים את הסכנות הטמונות ברשת.  המציאות קשה וחובה עלינו לחשוף אותה ולפעול כנגד אלה שבוחרים לפעול במחשכים בסיכון ילדינו. רק בפעילות מקצועית מעין זאת שנערכה, נצליח במשימת ההגנה על שלום הציבור''. 

בפרשייה זו הוטל צו איסור פרסום על כל פרט מזהה הנוגע לזהות הסוכנת המשטרתית.

במשטרת ישראל מבקשים להעביר מסר להורים: ''ישנה חשיבות רבה מאוד לגלות מעורבות וערנות בהתנהלות הילדים ובני הנוער במרחב הוירטואלי ולהדריך אותם לגבי הסכנות הטמונות ברשת. בין היתר יש לשים דגש על נושא שיתוף התמונות עם אחרים, לא לענות לזרים כאשר ההמלצה היא להנחות את הילדים ולחנכם לא לשלוח תמונות לאף אדם שהם אינם מכירים באינטרנט.  נזכיר כי הפצה של תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני ברשת (תועבה) הן עבירה פלילית''.

חוקרי יחידת הסייבר של משטרת ישראל ריכזו מספר המלצות להורים בנושא גלישה בטוחה:

1)   חפשו בעזרת מושג המפתח parental control כלים שונים למניעת חשיפה של ילדים לחומרים מיניים ולבקרה עליהם.
2)   קבעו פילטרים לצמצום הסיכון לקבלת תוצאות המכילות חומרים למבוגרים, כולל פורנוגרפיה, בעזרת מנועי חיפוש כמו  google, yahoo, ו-bing.
3)  קבעו את רמת הפרטיות של המשתמש בהגדרת החשבון באתרי מדיה חברתית פופולריים כמו יוטיוב ופייסבוק.
4)  עקבו אחר הפעילות של הילדים באינטרנט בעזרת אפליקציות ייעודיות לטלפונים חכמים ולטאבלטים.
5)  השתמשו באפליקציות ובשירותים לסינון תכנים שמציעים ספקי אינטרנט באתרים שלהם.
6)  מנעו pop ups (חלונות צצים) בהגדרות הדפדפן לצמצום האפשרויות שהקטינים יגיעו לתוכן בלתי רצוי בטעות.
7)  דאגו שהמחשב יהיה במקום מרכזי בבית.
8)  הקפידו שהטלפון או הטאבלט יישארו בלילה מחוץ לחדר הילדים.
9)  הגיעו עם הילדים להסכמה לגבי האתרים והאפליקציות המתאימים להם ועל היקף זמן הגלישה.
10) הסבירו לקטינים את ממד אובדן השליטה ברשת: ברגע שלחצו על כפתור "שלח", אין דרך חזור, לא ניתן למחוק את התוכן מהרשת והתפוצה של התמונה/סרטון כבר לא בשליטתם.
11) הנחו את הקטינים להימנע מהזנת פרטים אישיים ומזהים בפרופיל וממסירתם בשיחות.
12) הורו לילדים לא להיפגש עם מישהו שהכירו ברשת, ודאי שלא בלי אישור הורים.
13) למדו את הקטינים כי זהויות ברשת יכולות להיות שקריות והורו להם לא לפתוח הודעות, מיילים, קישורים וכו' מאנשים שאינם מכירים.
14) הימנעו מאיומים, כמו ניתוק האינטרנט, בשיחות עם הילדים כדי שלא יחששו לשתף אתכם במקרה שנפגעו או שהם זקוקים לעזרתכם.
15) הכי חשוב: עודדו את הילדים לשתף אתכם או כל מבוגר אחר שהם סומכים עליו במקרה שהם או מישהו מחבריהם נפגעו ממישהו ברשת או חשו אי-נוחות.
16) במידה ויש חשש או ספק להיבט פלילי – ניתן לפנות לכל תחנת משטרה ולהגיש תלונה.
17)  במקרי חירום (סיכון חיים או פגיעה פיזית חמורה) יש לפנות מייד למוקד 100 של המשטרה.

תגובות

End of content

No more pages to load