• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רקטות שוגרו לעוטף עזה, תוגברה פריסת כיפת ברזל בדרום

ערב מתוח בעקבות שיגור רקטות לעבר יישובים בעוטף עזה. ההסלמה: בעקבות הרג איש מנגנון הריסון של חמאס, אתמול, ליד הגדר. חמאס: ''פקעה סבלנותנו. המצב על סף פיצוץ''

אזעקה בעוטף עזה (צילום המחשה: KFIR / נחלת הכלל)

אזעקה בעוטף עזה, סמוך לשעה 22:00, תושבים מדווחים על קולות נפץ במרחב. מדובר צה"ל נמסרכי הופעלה אזעקת צבע אדום בקיבוץ ניר יצחק ובקיבוץ סופה. הירי לעבר לישראל בא אחרי שאתמול חייל צה''ל ירה לעבר  מוחמד אל-אדהם, איש מנגנון הריסון של חמאס והרג אותו. 

מאז האירוע אתמול, צה''ל תגבר את מערך כיפת ברזל בדרום. בשעות הצהריים הפגינו כ-7,000 פלסטינים ליד הגדר, יידו בקבוקי תבערה והתעמתו על חיילי צה''ל. בקבוק תבערה נזרק לעבר סיור של צה''ל ליד הרצועה. 

ההפגנות ליד הגדר, היום, שישי בצהריים (צילום: מרכז המידע הפלסטיני)


משלחת תיווך מצרית ביקרה היום בישראל, במטרה למנוע את הסלמת המצב. לעת עתה, קצת יותר מחודשיים לפני הבחירות, בישראל לא מעוניינים לפתוח במערכה רחבת היקף מול חמאס וכל עוד העניינים בעצימות נמוכה - לתפיסת הממשלה - קרי: בלוני תבערה והבערת שדות, ירי רקטות רק לעבר העוטף, ישראל לא ממהרת להגיב.

פתחי חמאד, בכיר בחמאס, אמר היום: "למרות שישראל התנצלה בפני חמאס, ננקום על הרג איש מנגנון הריסון אתמול". חמאד הקציב לישראל שבוע על מנת ליישם ההבנות ההסדרה: ''צעירי ההתנגדות ישובו להתעמת עם ישראל. פקעה סבלנותנו, אנחנו על סף פיצוץ". בישראל מעריכים כי חמאס ישוב למידניות בלוני התבערה והנפץ לעבר העוטף וכי הוא יבקש לשבש אירועי תרבות ותיירות המתוכננים באיזור.

גורמים בעזה מדווחים כי סמוך לשעה 22:20 החלו להישמע בשמי הרצועה כלי טיס בלתי מאויישים. לעת עתה, פיקוד העורף לא פרסם הנחיות מיוחדות. 

אתמול, חמישי, נפגשו ראשי רשויות בדרום עם הוועדה הזמנית לענייני חוץ וביטחון, בקיבוץ סעד שבנגב. ראשי הרשויות והתושבים הטיחו טענות קשות כנגד חברי הוועדה: ''הנגב הופקר, אבדה תחושת הביטחון. לא אנחנו אמורים לחזק אתכם, אתם צריכים לחזק אותנו'', אמרה אחת התושבות. במהלך הדיונים נחשף כי עשרות מיגוניות תקועות ואינן מוצבות ביישובים, מאחר התקציבים אזלו. 

טשטוש הסמכויות ובלבול בין הרשויות  אינן חדשים ומלווים את הנגב מאז מערכות קודמות. בתים ישנים אינם ממוגנים, עלויות הקמת ממ''דים יקרה להחריד, אך חמאס הצטייד בטילים מדור חדש, העלולים לגרום לנזקים גדולים ועשה בהם שימוש בסבב האחרון.

סמוך לשעה 22:40, המשלחת המצרית עזבה את עזה, לאחר פגישה עם בכירי חמאס, בה הועברו מסרים מישראל.

תגובות

End of content

No more pages to load