• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אב ל-7, בעל משרה נחשבת, אך לא מהסס להתנדב למילואים

סא''ל ציקי יאול, שקיבל על עצמו פיקוד על גדוד בחטיבת כרמלי, מודה שזכה בצירוף נדיר של רעיה אוהבת, מקום עבודה מבין ושבעה ילדים מקסימים, המבינים ותומכים בתפקיד אותו הוא ממלא בכל עת שהצבא קורא לו

משפחת יאול עם האבא, סא''ל ציקי (צילום: אלבום משפחתי)

סא''ל ציקי יאול, חבר קיבוץ שומריה שבמועצת בני שמעון בנגב, יכול היה להשתחרר משירות מילואים, אבל לאחרונה קיבל את הפיקוד  על גדוד חי''ר בחטיבת כרמלי, הכפופה לעוצבת המפץ, אוגדת מילואים בפיקוד צפון. הוא נשוי ואב לשבעה ובאזרחות הוא משמש כמהנדס בניין בחברה גדולה. במקום לרוץ לבקש ולת''ם, או פטור, או להמציא תירוץ כלשהוא להתשחרר ממילואים, הוא ביקש לקבל את הפיקוד על הגדוד, תפקיד בגינו הוא נדרש לא אחת להיעדר לימים ארוכים.

''למזלי, במקום העבודה מאוד מתחשבים בי והם נרתמו למהלך. לא כל מקום עבודה ולא כל משפחה מוכנים לוויתור הזה, אבל זכיתי בצירוף נדיר של אישה מדהימה ומקום עבודה מדהים. התפקיד שלי בחברה הוא כזה, שהיציאה למילואים אינה מפריעה. הילדים נרתמו לעניין. הם מבינים את החשיבות של מה שאני עושה במילואים. בבית, בשעות שהילדים מתעוררים אני כבר בעבודה, אך בשעות הערב ברור שאני מסייע בבית במה שניתן''.

בטקס קבלת הפיקוד (צילום: דובר צה''ל)​​​​​​​

ציקי יאול למד במכינה בעלי. ''זוהי מכינה שלימדה אותי ערכים של אהבת הארץ, נתינה למען הכלל ואני בקשר איתם עד היום. זהו מקום שהשפיע עליי מאוד''. המכינה הוקמה לפני כשלושים שנה על ידי הרבנים סדן ולווינשטיין, בעלי שבמטה בנימין,  כדי לאפשר לצעירים דתיים המתגייסים לשירות צבאי מלא לעשות זאת מתוך ערכים תורניים וחיזוק זהותם הדתית. תוכני הלימוד במכינה שונים במידה מסוימת מן הלימוד המקובל בישיבות. ישנו דגש מיוחד על לימודי הגות ומחשבה על פי תורת הרב קוק, כהכנה לקראת המפגש עם החברה החילונית בשירות הצבאי, על האתגרים הכרוכים בכך. בין בוגריה המוכרים של המכינה סגן הדר גולדין הי''ד, שנהרג בקרב רפיח במבצע צוק איתן. 

''יש מתחתיי מאות חיילי מילואים, החווים מצבים דומים לזה שלי, בצורה כזו או אחרת. אני חייב לתת להם דוגמא אישית. מבינים את זה בחוג חבריי הקרובים, במשפחתי ובמקום העבודה. מבינים את החשיבות של מה שאני עושה. שירות המילואים שלי הוא בצפון, לשם מיועד הגדוד. כמובן, שכאשר יש מצב ביטחוני מיוחד בדרום, יש דאגה לבית''.

הבית הוא קיבוץ שומריה, הממוקם צפונית-מזרחית ליישוב להבים, בצפון הנגב. הקיבוץ שייך למועצה אזורית בני שמעון. אמנן בשנת 2006 פינו המשפחות המעטות שנותרו במקום את הקיבוץ תמורת פיצויים, והגיעו לשם מפוני היישוב עצמונה שבגוש קטיף, אך צוקי יאול ומשפחתו הגיעו לשם מאוחר יותר. כיום, למעלה ממחצית מחברי הקיבוץ אינה ממפוני עצמונה, אך נהנים ממסגרת קהילתית עשירה ועבודה חקלאית - מטע זיתים ליד עומר, כרם יין וגידולי ירקות בחממות.

''למזלי, מבינים את השליחות אותה אני ממלא ואת החשיבות של שירות המילואים. זה חשוב, חשוב לי לתת דוגמא אישית לחיילים ואני חש שמבינים את זה'', מסכם סא''ל יאול. 

תגובות

End of content

No more pages to load