• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טרור הגניבות בדרום הר חברון: פלסטינים פוגעים בקווי המים

יישובים בדרום הר חברון נותרו שעות ארוכות ללא מים, בשל מה שהם מכנים ''טרור הגניבות הפלסטיני''. היום נערך מבצע מעצרים ותפיסת ציוד

חלק ממשאיות המים שהוחרמו (צילום סלולרי)

מאת :משה פריאל כתבנו הפוליטי

מבצע גדול נגד גניבות מים על ידי פלסטינים נערך הלילה והבמהלך היום, שני, בדרום הר חברון. במבצע נטלו חלק משטרת ישראל, צה"ל וחברת מקורות. על פי הערכות, מדי שבוע  נגנבים  מקווי חברת מקורות מאות קוב מים באמצעות חיבורים פיראטיים  על ידי הפלסטינים.  מעל 500 קוב מים נלקחים להשקייה חקלאית שבחלקה ממוקמת באזורים לא חוקיים.

במבצע הוחרמו מיכליות מים, מכשירי קידוח, נותקו מספר חיבורים והוחרמו עשרות קילומטרים של קווי צנרת שהובילו מים מצינור מקורות. במהלך המבצע נעצרו חשודים בגניבות המים. בצה''ל מקווים כי הפעולה תביא להרתעה ותפחית את הגניבות שבקיץ זה גרמו להפסקות מים רבות לתושבים ביישובים השונים.

וידאו: גניבות מים בדרום הר חברון (צילום סלולרי)
​​​​​​​

בשל גניבות המים,  מאות תושבים נשארו שעות ארוכות ללא מים בברזים וחקלאים לא יכלו להשקות את שדותיהם. רק לפני שבוע בנוסף לגניבות המים בוצעה חבלה מכוונת בצינור היחיד של מקורות המוביל מים לאלפים מתושבי האיזור. בעקבות זאת, רשות המים הלאומית נאלצה לשלוח לאיזור מעל עשרה מיכליות מים גדולות שעלותם יקרה והתושבים התבקשו על ידי המועצה האזורית לשמור על משטר מים ולהימנע משימוש בהשקיית גינות, בריכות וכביסה.

יוחאי דמרי, ראש המועצה האיזורית הר חברון: "אנו מברכים את חטיבת יהודה המנהל האזרחי חברת מקורות ומשטרת ישראל .
מדובר בטרור מים של ממש. לערבים לא חסר מים, יש להם את המקורות שלהם אך כחלק מהשתלטות על שטחי c הם נדרשים למים עבור חקלאות ומגורים חדשים. זהו חטא על פשע ולא יתכן מצב שבו אזרחי ישראל המשלמים למדינה מיסים כשורה ממשיכים לסבול בעוד הגנבים ממשיכים להינות מאספקה תקינה של מים באין מפריע.  אני קורא לשר הביטחון להגיב בהתאם ולשלש את האכיפה בשטח על מנת לעצור את הכרסום בריבונות ופגיעה בתושבים''.

תגובות

End of content

No more pages to load