• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"אתה שוטר אתיופי כושי, אני רוצה לדבר רק עם רק עם לבנים''

תושב לקיה סירב שאת החיפוש אחר אמל''ח יבצע שוטר ממוצא אתיופי ודרש במקומו שוטר ''לבן''. התושב הובא היום בפני שופט

(צילום ארכיון: משטרת ישראל)

תקרית בעלת אופי גזעני, הפעם כנגד שוטר בן העדה האתיופית: ב-18 ביולי, במהלך חיפוש אחר אמצעי לחימה בבית בלקיה, שנערך על פי צו בית משפט, הגיע למקום אחיה של מחזיקת המקום אך סרב להשתתף כעד בחיפוש, יצא מהמקום והחל לשוחח עם נשוא הצו. שוטר שהעיר לו כי הוא מפריע לעבודת המשטרה ואז עפ"י החשד ענה לו הצעיר: "אתה שוטר אתיופי כושי, אני לא רוצה לדבר איתך אני רוצה לדבר רק עם לבנים".

שוטר אחר שהיה במקום העיר לו כי יש בדבריו משום אמירות פוגעניות וגזעניות ובתשובה נענה: "אני לא רוצה לדבר עם השוטר הזה שלא יפנה אלי" ועזב את המקום. עם תם סיום הפעילות המבצעית הגיש השוטר תלונה כנגד התושב. החשוד, תושב לקיה בן 35, אותר ונעצר ויובא היום, ראשון, בפני שופט, בחשד להעלבת עובד ציבור ועבירות ממניע גזענות או עויינות.

"משטרת ישראל היא משטרה ממלכתית ומעניקה שירות עבור כלל אזרחי המדינה. העלבת עובד ציבור ובפרט כזה הנחשד ממניע של גזענות או עויינות הנו פסול ונפעל נגדו על פי הכלים אותם מעמיד לרשותנו החוק מתוך כוונה להעביר מסר גיבוי חד וברור עבור אותם שוטרים שליחי ציבור העושים עבודתם נאמנה למען מרקם החיים התקין של האזרח הנורמטיבי שומר החוק", כך נמסר ממשטרת ישראל.

תגובות

End of content

No more pages to load