• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אפרת חזרה לחייך - בזכות ה''מלאכים'' של באר שבע

לאפרת ברקאי, בת 16, נערה בעלת צרכים מיוחדים מדימונה - לא היו חברים. קריאתה הנרגשת של אימה נפלה על אוזניים קשובות: שלי מרגי דאגה לשמח את הנערה, לה היא קוראת ''אפרתותי שלי''. סיפור מרגש עם סוף טוב

אפרת (משמאל) ושלי מרגי (מימין) והחיוך אומר הכל (צילום סלולרי)

סיפור עם סוף טוב, בזכות שלי מרגי - אחת המלאכיות של באר שבע - ובזכות אימא אכפתית שהביאה למודעות הציבור את מצוקת ביתה, שהיא גם מצוקתם של ילדים רבים אחרים. 

אפרת ברקאי היא נערה בת ה-16, בעלת צרכים מיוחדים. אפרת מתגוררת עם משפחתה בדימונה, אך היה לה מאוד קשה למצוא חברות. אימה, רחל, העלתה פוסט לפייסבוק, שיתפה את מצבה ונדהמה לראות את הצד היפה של הבאר שבעים.

אפרת (במרכז) עם בנותיה של שלי מרגי (צילום באדיבות שלי מרגי)

''בתי, בעלת צרכים מיוחדים, נערה מקסימה, שרוצה כמו כל הילדים ובני הנוער, את חברת בני גילו. אבל חברות היו מתנקות איתה מגע וחוסמות אותה ברשתות החברתיות. בתי הייתה עצובה מאוד. העלתי פוסט וסיפרתי מה שעובר עלינו ועליה: "אני רוצה לשתף אתכם שמאוד כואב לי. יש לי ילדה מקסימה בת 16 עם צרכים מיוחדים ואין לה אף חברה. גם לילדה עם צרכים מיוחדים מותר שיהיו חברות. למה אתם לא מוכנים להיות חברים שלה? אתם לא רוצים להיות חברים שלה מחשש שיצחקו עליכם?".

הפוסט זכה בהמון תגובות ובין היתר, קראה אותו שלי מרגי, פעילה חברתית, הנאבקת פתרונות הוגנים לזכאי הדיור ציבורי  ועושה ימים כלילות למען נזקקים, משמחת ילדים בבית החולים בהופעותיה כליצנית, דואגת לאוכל לשבת למשפחות נזקקות ועוד. 

"זכיתי בחברה חדשה: אפרתותי שלי", אומרת שלי מרגי. ''מעכשיו היא לא רק חברה, אלא חלק מהמשפחה. כולנו - ילדים ומבוגרים, חייבים לדעת לקבל באהבה את השונה ואת האחר. כולנו שווים. לכולנו יש רגשות. לכל ילד מגיע לקבל אהבה וחברות''. שלי ובנותיה דאגו לצאת איתה לבילוי בבאולינג ולארוחה עם דברים שכל בני הנוער אוהבים. שלי מחנכת את ילדיה לערכים של קבלה, של אהבה ושל תרומה לקהילה.

וידאו - מבלות ושמחות: אפרת ושלי מרגי

גם אימה של אפרת מבקשת להעביר מסר דומה: ''אולי נושא קבלת השונה צריך להיות חלק מתוכנית הלימודים. יש המון ילדים וילדות, נערים ונערות, החווים חרם. למה? לכל ילד מגיע להיות נאהב, שיהיו לו חברים. ילדים צריכים ללמוד שיש ילדים שונים, אך כל הילדים שווים. גם ההורים צריכים ללמד ערכים של קבלת השונה''.


תגובות

End of content

No more pages to load