• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''יחידת המרדפים'' החדשה של המשטרה בדרום

המציאות המורכבת בכבישי הנגב, כשפורעי חוק משתוללים בדרכים ונעלמים לתוך שבילי עפר, הובילה להקמת יחידת לוחמים רכובים על אופנועים חדישים

היחידה החדשה יוצאת לדרך. מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם סופר עם אחד השוטרים (צילום: דוברות המשטרה)

משדרגים את המרדפים המשטרתיים בנגב, חלק בלתי נפרד מהמציאות בכבישים: מפקד המחוז הדרומי במשטרה חנך את יחידת האופנועים ביחידת ״יואב״  שבדרום. יחידת לוחמים מיומנים שתפעל בצירי התנועה הסלולים ובצירי עפר, לדברי המשטרה  ''במטרה להשיב את תחושת ביטחון משתמשי הדרך והגברת הציות לחוק''. 

בין היתר, היחידה תתמודד עם תופעת הנהיגה הפרועה, כשלא אחת, הנהגים נעלמים אל תוך שטחים, תוך שיכון שלהם ושל משתמשי דרך אחרים. 

וידאו: חנוכת יחידת האופנוענים (צילום: דוברות המשטרה)
​​​​​​​

את הרעיון להקמת היחידה בה עשרות לוחמים ואופנועים חדישים יזם כבר לפני כשנה מפקד המחוז הדרומי דאז, ממלא מקום המפקח הכללי כיום. במהלך חודשים ארוכים מאז החל הליך איתור וגיוס לוחמים תוך הכשרתם המקצועית והמבצעית, הליך רכש אופנועים "דו-שימושיים" להם יכולות שטח וכביש מהטובות ביותר, הן לרוכב הבודד והן לעבודת זוג לוחמים על גביו, כקיים ביחידות לוחמי היס"מ השונות של משטרת ישראל. בין היתר, אופנועים אלו הותאמו למשימת הלוחמים והם נושאים זיווד ייעודי לאכיפת עבירות תעבורה, מחד, ומענה ראשוני לתרחישי חירום, מאידך. 

בחודשים האחרונים היחידה עסקה באימונים. במשטרה לא רצו להשיק את היחידה, עד שלא תהיה מוכנה להתמודד עם המציאות הסבוכה בכבישי הנגב. התמודדות זו דורשת מהרוכבים יכולת לרדוף אחרי עבריינים גם בשטחים משובשים. לא אחת, עברייני תנועה נעים בכבישי הנגב בכלי רכב גנובים, עם לוחיות מזוייפות, עוסקים בנהיגה מסוכנת וכאשר מבחינים בשוטרים, נעלמים לתוך שטחי עפר. ניידת רגילה תתקשה להתמודד עם השטח המשובש, רוכב אופנוע מיומן יוכל לנהל מרדף ובסופו של דבר, ללכוד את העבריינים.

מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם סופר, ציין הבוקר במהלך הטקס: "היחידה מהווה מכפלת כוח משמעותית ונוכחותם של השוטרים הלוחמים בכבישי הדרום תתרום לתחושת הביטחון של משתמשי הדרך.״.

היום, יחידת האופנועים בפיקודו של רב-פקד כתר צורן, בוגר היחידות המיוחדות שמונה במיוחד למשימת הקמת היחידה ומלווה את הליך ההכשרה, מונה 30 לוחמים שסיימו לאחרונה את הכשרתם וכעת הנם נמנים על שורת לוחמי משטרת ישראל ולהם ערך מוסף מהמעלה הראשונה- לוחמי יס"מ מיומנים לאכיפת עבירות תעבורה, ולרשותם 15 אופנועים עמם יפעלו בצירי התנועה בדרום על פי תוכנית סדורה למאבק עיקש בעבירות התנועה, בדגש לעבירות הבריונות, שמסכנות לא אחת את ציבור משתמשי הדרך שומרי החוק.

תגובות

End of content

No more pages to load