• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''תביא קוד של ג'יפ, קבל 2,000 שקל'': שיטה חדשה לגנוב רכבים בב''ש

ראו הוזהרתם: כנופיה מנסה את מזלה במכוני שטיפת רכב. חבריה פונים לעובדים ומציעים להם כסף תמורת קוד הנעילה וצילום הרישיון של ג'יפים. בעל מכון שטיפה: ''הגיעו אליי ופשוט שלחתי אותם לכל הרוחות''

(צילום הדמיה: Image by TheDigitalWay from Pixabay)

גנבי הרכב בבאר שבע משתכללים: כנופיה מנסה את מזלה בבאר שבע, בקרב מכוני שטיפת רכב. הם מוכנים לשלם 2,000 שקלים לעובדים שישיגו להם את קוד הנעילה וצילומי הרשיונות של ג'יפים. בעל מכון שטיפה זכה לביקור חברי הכנופיה, שלא היססו לפנות לעובדים במקום, אך בעל מכון השטיפה הבהיר להם כי אין להם מה לחפש במקום.

''חבל שבאו ברגל ולא ברכב. לו היו באים ברכב יכולתי לרשום מספר ולדווח למי שצריך. לא התפתתי ולא הצליחו להפחיד אותי, אבל צריך להיזהר ומי שנתקל בתופעה כזו חובה עליו לדווח'', אומר בעל המכון הוותיק, שגם פרסם אזהרה ב''באר שבע ביחד''. 

רוב הפריצות לכלי רכב בבאר שבע מבוצעות בדרכים לא מתוחכמות וברוב המקרים בשכונות, מה נשנגב הוא בעיקר חלקי רכב, גלגלים או ציוד שנשכח, המועבר במהירות למשחטות בשטחים. גנבי הרכב מחפשים לא פעם רכבי שטח, שלרוב גם נתפסים במקום המחבוא. 

ברבעון הראשון והשני של 2019 נגנבו בבאר שבע 408 כלי רכב, ירידה מהתקופה המקבילה אשתקד, אז נגנבו 431 כלי רכב. חלה ירידה גם בהיקף הגניבות מתוך כלי רכב: בשני הרבעונים הראשונים של 2019 ארעו 476 מקרי גניבה, לעומת 512 מקרי גניבה מתוך רכב בתקופה המקבילה אשתקד. 

תגובות

End of content

No more pages to load